.

.

Висок Ohm Подесување Вилушка Поставите 272.2 Hz & 544.4 Hz со Слободни Mallet Activator

Висок Ohm Подесување Вилушка Поставите 272.2 Hz & 544.4 Hz со Слободни Mallet Activator

мислење на клиентот:

DEN 815.28
Достапност
Во достапна форма

Создава енергија полиња околу нашето тело.Салда енергетските центри на нашето тело.Тоа ни помага во медитација и се поврзува нас да Космосот.Подесување Предници помогне да се создаде енергетско поле околу нашето тело.Се верува дека "OM" е мајка на сите јазици.Повторување на "OM" ни овозможува да се одржи ментална и емоционална смиреност, се надминат пречките, и да им овозможи разбирање.Тоа е вечна, никогаш не-запирање на ѕвонење.Нашата душа има оваа иста фреквенција.Индијанците, во лозаро пати, беа доделени и оваа мелодија во медитација природно, како што тие го отвори себе во вселената.Овие Подесување Предници даде неверојатни резултати во дојдеме до Универзална Енергија, journeying, во енергетски-работна сесија.Тоа создава нова свежа енергија околу нас.Овие гранки се базира на револуцијата на планетите околу Сонцето која предизвикува различни сезони како пролет, лето, есен и зима.Вклучува сет од 2 tuning предниците (272.2 Hz и 544.4 Hz), слободни mallet activator, и сомот торбичка за безбедно чување.За нашите Подесување Предници Нашите подесување предници се направени од специјални Алуминиумски Легури дека е топлина третираат давајќи им многу чист тон.Една фундаментална фреквенција ќе остане константна до 15-20 години и не-tarnishing материјал ќе не ' рѓа или ги кородираат.Секој вилушка е наместена од страна на рака, за да точност од +/- 0.25% или подобра.Ве молиме не се збуни нашите подесување предници со полоши производи се направени во Кина и Пакистан.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите