.

.

uxcell 5mm да 12mm Понесе L31xD25 Флексибилни Цевки Вилица Спојка Вратило Заеднички за Серво Мотор

uxcell 5mm да 12mm Понесе L31xD25 Флексибилни Цевки Вилица Спојка Вратило Заеднички за Серво Мотор

мислење на клиентот:

DEN 287.76
Достапност
Во достапна форма

Генерална моќ на трансмисија на спојување, исто така се користи во движење контрола на апликации и ротациона моќ преноси, е добра замена за вашите потреби.Тој е дизајниран за пренос на вртежен момент, додека амортизацијата систем вибрации и сместување на неусогласеност да се заштитат другите компоненти од штета.Вилицата спојки има три делови : две метални центри и еластомер вметнете нарекува елемент, но најчесто се нарекува "".Боја : Сребро Тон; Материјал : Алуминиум; Фиксни Тип : Менгеме; Конец Големина : M3; Поврзување Дијаметар : 5mm да 12mm; Вкупна Должина : 31mm/1.22 инчен; надворешен Дијаметар : 25мм/ 0.98 инчен; ; Пакет Листата : ; 1x Флексибилни Вратило Спојка.Носат отпорни ,висока цврстина и одличен одговор.Супер еластичен вртежен момент може да ги апсорбираат вибрациите, соодветно голем вртежен момент пренос.Тој е дизајниран за пренос на вртежен момент, додека амортизацијата систем вибрации и сместување на неусогласеност да се заштитат другите компоненти од штета.Генерална моќ на трансмисија на спојување, исто така се користи во движење контрола на апликации и ротациона моќ преноси, е добра замена за вашите потреби.Вилицата спојки има три делови : две метални центри и еластомер вметнете нарекува елемент.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите