.

.

Rolson 5 Во 1 Автоматско Crimp Алатка Црвено Компјутер Машина Жица Рака Нова Алатка

Rolson 5 Во 1 Автоматско Crimp Алатка Црвено Компјутер Машина Жица Рака Нова Алатка

мислење на клиентот:

DEN 538.32
Достапност
Во достапна форма

Производителот гаранција може да не се применува.Произведени од појачани и хемиски третирана јаглероден челик.Дизајниран да crimp и намалување на следниве изолирани терминали; 1.5, 2.5, 6mm, (22 - 10 AWG).Crimps не се изолирани терминали 1.5, 2.5,4 - 6.0 mm (12 - 10, 22 - 18, 16 - 14 AWG).Crimps автоматско палење терминали 7 - 8 мм.Изградена во жица машина со автоматско wirestripper од 26 - 8 AWG (0.13 - 8.0 mm).Crimp алатки и жица strippers се специјалист алатки кои се користат како начин на подготовка на жици да биде поврзан со конекторите или терминали, без употреба на лемење.На конекторите се користи за да се прекине одземени краевите на каблите и имаат многу намени.Тие ќе ви овозможи лесно да се поврзете и да се исклучите жици да завртка терминали.Crimp конекции се преферираат, бидејќи тие се полесно, поевтино и побрзо да се репродуцира сигурен врски во голем обем на производство.Тоа е побезбеден од користење лемење како тоа може да бидат токсични.Жица strippers се алатки кои не електричар треба да се најде себеси без, без разлика дали тоа е во комбе или во вашиот алатка кеса, бидејќи никогаш не се знае кога ќе имаат проблеми со инсталации и треба да се поправи лабава завршува кои треба да бидат демонтирани во прилог.На Rolson 20855 жица stripper е пет во една повторното користење алатка која е изработена од појачани и хемиски третирана јаглероден челик за сила и издржливост кои се потребни при сечење и одземање на жици.Дизајниран да се намали и crimp следниве изолирани терминали; 1.5, 2.5, 6mm, 22-10 AWG).Има способност да crimp не се изолирани терминали на 1.5, 2.5, 4 - 6.0 mm (12 - 10, 22 - 18, 16 - 14 AWG) и crimps автоматско палење терминали на 7 - 8 мм.Тоа што има вграден во жица машина со автомобилската жица stripper од 26 - 8 AWG (0.13 - 8.0 mm).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите