.

.

iCrimp 6.5-Инчен Wire Кабел Машина,Смолкнување Машина,Електроника Машина за Алуминиум, Бакар и Комуникациски Кабел

iCrimp 6.5-Инчен Wire Кабел Машина,Смолкнување Машина,Електроника Машина за Алуминиум, Бакар и Комуникациски

мислење на клиентот:

DEN 215.76
Достапност
Во достапна форма

Дизајниран со смолкнување-тип на вилицата за сечење алуминиум, мека бакар.Остри ножеви за сечење изградена од квалификуван челик со преку-стврднување, обезбедува чиста и мазна прекини без дробење и деформација.На ножеви имаат одличен анти- ' рѓа и корозија, носи долг животен век.Beveled вилица совети се обезбеди соодветна за парење и shearing акција, која ги штити од водечките вилица рабови.Ергономски зафат дизајн направен од TPR намали страна на замор и подобрување на ниво на удобност.Една рака операција е поддржана со корисна големина и врши и во тесен простор.Стожерот точка е добро подмачкано и се врти, тивко и многу глатко.Дизајниран со смолкнување-тип на вилицата за сечење алуминиум, мека бакар.Остри ножеви за сечење изградена од квалификуван челик со преку-стврднување, обезбедува чиста и мазна прекини без дробење и деформација.На ножеви имаат одличен анти- ' рѓа и корозија, носи долг животен век.Beveled вилица совети се обезбеди соодветна за парење и shearing акција, која ги штити од водечките вилица рабови.Ергономски зафат дизајн направен од TPR намали страна на замор и подобрување на ниво на удобност.Една рака операција е поддржана со корисна големина и врши и во тесен простор.Стожерот точка е добро подмачкано и се врти, тивко и многу глатко.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите