.

.

Фалсификувани Kiritsuke Нож Boning Нож Јапонски Готвач Секира Премиум 7 инчен 9CrMoV18 Облечени Челик Gyuto Нож Овошје Сечење Сечење Месо, Зеленчук Суши Нож Со Висока Отпорност н

Фалсификувани Kiritsuke Нож Boning Нож Јапонски Готвач Секира Премиум 7 инчен 9CrMoV18 Облечени Челик Gyuto

мислење на клиентот:

DEN 887.76
Достапност
Во достапна форма

????【Неверојатни Перформанси на Сечилото】На ruthlessly остар скалпел-како edge е????рака заврши од страна на експерт bladesmiths до 16° по страна користење на традиционалниот метод, така што е многу тенок и ултра-остар.Секој Kiritsuke ножот добива ????9 Cr Mo V18 Нерѓосувачки Челик дека има цврстината, отпорност на корозија, и не-стап својства.Направена од едно парче на челик, секоја страна-полиран сечилото е полн-танг за максимална издржливост. ????【Напредни Handcraftship-Фалсификувани Површината】 Уникатен зачукуваше текстура на сечилото го прави тоа убаво да се гледаат додека тоа, исто така, помага да се спречи храна од лепење.рачно изработени жлебови за да се спречи зеленчук и месо остатоци.обезбедување на ултра-тенок режење и dicing со минимален напор.Ние сме посветени да ви даваат најдобри искуство, што ќе ви овозможи да се добие еден исклучителен и практичен нож.????. ????【Ергономски Против пролизгување се Справи со】На ергономски се справи обезбедува удобен зафат и висок маневрирање, не е лесно да се лизга, здрав, и работната енергија.На Wenge Дрво се справи со е Топлина, Студ и Влага отпорни и има целосна танг за дополнителна сила.Целосна танг градба ја прави лесна транзиција од ножот за да се справи со обезбедувајќи рамнотежа и не е лесно да се скрши,triple-занитвам се справи дава сигурна потпора. ????【Разноврсна Kiritsuke Нож】Оваа Долга 7" Традиционален Јапонски Стил рамниот стомак сечилото е Совршен за Deboning,Сечкање Зеленчук, Средување на Говедско месо, Дерењето и Режење Риба и многу Повеќе!Оваа Kiritsuke Нож Нема да ве изневерам.Служат на вашите Кулинарски Потреби обезбедување на Вас Супериорен Искуство!. ✋【100% Satisfactionor Пари Гаранција за враќање на】 Ние сме професионални Kiritsuke Нож производителот, многу сигурни во квалитетот на knifes, па ние нудиме 2 месеци безусловна врати,и 1-годишна гаранција.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате со било какви прашања.Со луксузни пакување тоа е исто така добар избор како подарок за кулинарски студентите, дома готвачи, професионални готвачи и повеќе.Боја : kritsuke Нож MCD129.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите