.

.

IDL Пакување IDL-1150 Молчи Здрав Tensioner со Машина за 1/2 да 3/4 Полиестер (ПЕТ) и Полипропилен (PP) Здрав, САД Направи − Тешки-Должност Windlass-Тип Плоскости Алатка

IDL Пакување IDL-1150 Молчи Здрав Tensioner со Машина за 1/2 да 3/4 Полиестер (ПЕТ) и Полипропилен (PP) Здрав,

мислење на клиентот:

DEN 5361.60
Достапност
Во достапна форма

【Со гордост се НАПРАВЕНИ ВО САД】 На IDL-1150 Здрав Tensioner работи со полиестер (ПЕТ) и полипропилен (PP) здрав од 1/2 да 3/4 инчи широка.Тоа се тешки-должност windlass-тип плоскости алатка за рамен пакети.На НАС одобрувањето на овој производ значи дека можете да добиете добро дизајнирани и високо сигурен алатка која ги исполнува сите ваши барања. 【КОРИСТЕЊЕ СО ДВЕТЕ РЕМЕНИ】 Оваа поли здрав tensioner (исто така познат како поли плоскости tensioner) работи со два типа на здрав, што го прави ефикасна и најсоодветно решение ако ви рака вашиот пакети со двете МИЛЕНИЧЕ и PP strappings.Тоа е најдобро одговара за мала до средна тежина пакети како што се весници, krabičkách, текстил, итн.Совршен за професионална и индустриска workloads. 【ТИВКА РАБОТА СО ЕДЕН НАЧИН ИМАЈЌИ】 На tensioner опремен со високо-вршење на еден начин имајќи ја обезбедува молчи тензија и ви помага да се избегне бучавата.Се поедностави и да се забрза здрав процес.Одлично за професионална и индустриска workloads!. 【ИЗГРАДЕНА-ВО МАШИНА & ЛЕСНИ се СПРАВИ со】 На ергономски и добро обмислени дизајн вклучува остри машина и силна уште лесни рачка за максимална удобност.Оваа трајни алатка од домашни производител докажува да бидат ефективни, дури и во најтешките услови. 【ЗА IDL ПАКУВАЊЕ】 Одговорен и внимателен пристап кон сите клиентите треба да е клучен принцип на нашата услуга.Ние го цениме нашите клиенти и да им понуди пакување на производи кои се внимателно избрани и одобрени од страна на нашата пакување експерти.Ние ги користиме овие производи себеси кога пакување и исполнување на нарачки. 【НАЈДОБРО ОДГОВАРА】 На IDL-1150 Здрав Tensioner се користи со полиестер (ПЕТ) или полипропилен (PP) sealers и да печати.Можете да ги најдете сите овие здрав производи на нашите IDL Пакување Бренд Продавница, заедно со претходно направен комплетен здрав колекции со различни видови на здрав.Прирачникот IDL-1150 Здрав Tensioner работи со полиестер (ПЕТ) и полипропилен (PP) strappings од 1/2 да 3/4 инчи широка.Тоа се тешки-должност windlass-тип здрав алатка, одличен за обезбедување мала до средна тежина пакети како што се весници, krabičkách, текстил, итн.Работи со два типа на здрав, што го прави идеално за професионална и индустриска workloads.Костец и стегната PP или домашно МИЛЕНИЧЕ здрав цврсто, дозволувајќи им да се избегне рака доделување, плоскости пакет со минимален напор.Секое пакување здрав процес се состои од три фази : хранење на врвка за околу пакетот, tensioning, и прицврстување на своите цели.Оваа алатка е лесно да се работи и не бара никакви специјализирани знаења или вештини.Одличен за внатрешна или надворешна употреба.Пакување здрав се користи во различни индустрии, како што се aerospace, транспорт, земјоделство, градежништво, фармацевтски, угостителство, производство, итн.Оваа P-1150 Здрав Tensioner со Машина се користи со полиестер (ПЕТ) или полипропилен (PP) sealers и да печати.Ние нудиме голем избор на поли (пластика) здрав алатки и прибор на нашиот IDL Пакување Бренд Продавница.Ве молиме изберете оној кој најмногу ви одговара.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите