.

.

Bushnell 784030 Напредни Tripod, Црна

Bushnell 784030 Напредни Tripod, Црна

мислење на клиентот:

DEN 3095.76
Достапност
Во достапна форма

Земја на производство : Тајланд.Производителот : Bushnell Отворено Производи.Полна големина tripod за забележување на т.н " домет, двоглед, camcorders, или SLR фото апарати.Издржливи алуминиум нозе индивидуално се прилагодува на различни височини/агли. 3-начин пан/навалите главата со голем монтажа платформа; универзална 1/4"-20 планината. 3 поместена пена нога перници додадете удобност во екстремно топли или ладни услови.Сечење центар колона со тензија контрола; го прилагодува од 18.3 61 инчи.Три-позиција нога прилагодување на агол.Три-начин пан главата.Опис на производот Tripod, Стенд-Ап, Раководител Стил Станот, Должина 61 Во Поддршка на вашите забележување на т.н " обемот, бинокуларна, видео камера, или SLR камера додека гледате од платформа, патот, или палубата со Bushnell напредни полна големина tripod.Идеален за ситуации кога преносливост не е од суштинско значење, на tripod е исклучително здрав, со трајни алуминиум нозе и три-начин пан/навалите главата со голем монтажа платформа.Нозете индивидуално се прилагодува, па можете да го најдете совршениот висина за вашиот гледање.Останатите карактеристики вклучуваат три поместена пена нога перници дека додадете удобност и заштита во екстремно топли или ладни услови, лизгачки центар колона со напнатост контрола, гума нога совети, и солиден корозија-отпорни заврши.Спецификации Максимална висина : 61 инчи Максимална висина без колона продолжен : 50.3 инчи Минималната висина : 18.3 инчи Укината должина : 26 инчи капацитет : 11 килограми Нога делови : 3 Нога заклучување тип : Крило Независни нога се шири : Yes Центар колона делови : 1 Центар колона тип : Лизгачки Центар заграда : Не Изнесе нозе : Без Глава тип : 3-начин пан/навалите Главата планината тема големина : 1/4"-20 Тежина : 5.5 килограми За Bushnell Bushnell е лидер во оваа индустрија во високо-перформанси спортски оптика за повеќе од 50 години.Компанијата е водечки принцип е да обезбедиме највисок квалитет, најсигурни, и повеќето достапни спортски оптика производи на пазарот.Bushnell производни линии се зголеми уживањето на секое отворено извршување, вклучувајќи ги и природата студија, лов, риболов, birding, и stargazing.Во затворена просторија, компанијата двоглед донесе на публиката поблиску до пласман во кои се движат брзо спортски или за ликовни уметности во театрите и концерти.Ова е полно опремен, стенд-ап tripod за гледање од платформа, патот страна или палубата каде преносливост не е од суштинско значење.Три-позиција нога агол adjustment Three-начин пан главата.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите