.

.

Timken 97493 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.9330 ID, 1.9460 Ширина

Timken 97493 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.9330

мислење на клиентот:

DEN 1891.20
Достапност
Во достапна форма

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и не-ротирачки член.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите