.

.

Лемење Печат Жица Конектори, Топлина се Смалуваат Задник Конектори, Водоотпорен и Изолирани Електрични Жица Терминали, Задник Splice, со Кутија(100pcs)

Лемење Печат Жица Конектори, Топлина се Смалуваат Задник Конектори, Водоотпорен и Изолирани Електрични Жица

мислење на клиентот:

DEN 270.96
Достапност
Во достапна форма

ШИРОК АПЛИКАЦИИ : Идеален за морски и автомобилската апликации, без разлика дали ќе се работи на бродови, возила, куќи или научни проекти, нашите електрични crimp конектори ќе се обезбеди силна вдп печат за да се обезбеди што е правилно поврзан.ДОБРИ ПЕРФОРМАНСИ : Направен од високо-квалитетен материјал, водоотпорен и електрични, добра отпорност на абење, дебела и издржливи, тоа е идеална алатка.ПОВЕЌЕ ГОЛЕМИНИ И БОИ : Со различни бои и големини, може да се фрли на топлина-shrinkable задник комплет во вашиот лента со алатки, без да се грижиш за големина се меша.Преку транспарентна кутија, тоа е лесно да се знаат останатите број на жица намали пакети, и може да се сместат голем број на смалуваат пушки.Долготрајна ВРСКА : Да се обезбеди цврста и сигурна crimping во секое време, за да се спречи жици од лизгање надвор од терминал, за да се обезбеди минимален пад на напон, висока струја и помалку топлина, кој ќе се спречи познат краток спој и жици проблеми со лош квалитет конектори.ПОСВЕТЕНОСТ на КВАЛИТЕТОТ : Ако не сте задоволни со вашиот купите за било која причина, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се реши тоа за вас како е можно поскоро.Спецификација : Предмет Тип : Топлина се Смалуваат Задник Конектори Облик : Бар Боја : Црвена, жолта, сина, бела Пакет Листата : 50 x Топлина се Смалуваат Задник Connectorsor 100 x Топлина се Смалуваат Задник Connectorsor 150 x Топлина се Смалуваат Задник Конектори.

Клучни карактеристики

Item Type:
Heat Shrink Butt Connectors
Shape:
Bar
Color:
Red, yellow, blue, white
Package List:
50 x Heat Shrink Butt Connectorsor :
100 x Heat Shrink Butt Connectorsor :
150 x Heat Shrink Butt Connectors :

Им се допаѓа и на купувачите