.

.

KFidFran 100pcs Зелена Бакар AWG 22 Жица Crimp Изолирани Кабелот Pin Крајот Ferrules Терминал(100 Stk. Grünes Kupfer AWG 22 Draht Crimp Isoliertes Kabel Pin Крајот Aderendhülsen Терминал

KFidFran 100pcs Зелена Бакар AWG 22 Жица Crimp Изолирани Кабелот Pin Крајот Ferrules Терминал(100 Stk. Grünes

мислење на клиентот:

DEN 856.80
Достапност
Во достапна форма

Име на производ : Insulate Ferrules; Материјал : Бакар,ПВЦ; Пакет Содржина : 100(+/-2%) x Insulate Ferrules.Школка Во Боја : Зелена, Сребрен Тон; Дизајн : Цевка Тип; Модел : E0506. Одговара Кабел Големина : А. В. Г 22(за 0,5 mm2); Вкупната Должина на : 12.4 mm / 0.49".Пластична Цевка Големина : 6.4 x x 2.7 3.3 мм / 0.25" x 0.11" х 0.13" (L*ID*OD); Pin Должина : 6mm / 0.24"(Kunststoffrohrgröße : 6,4 x 2,7 x 3,3 мм / 0,25 на 0,2 х 0,11" x 0,13" (L*ID*OD); Stiftlänge : 6mm / 0.24 /.Совет Надворешниот Кол : 1.3 mm / 0.05"; Совет Внатрешна Кол : 1mm / 0.04"(Außendurchmesser дер Spitze : 1,3 mm / 0,05 Zoll; Spitze Innendurchmesser : 1mm / 0,04".KFid Fran 100pcs Зелена Бакар AWG 22 Жица Crimp Изолирани Кабелот Pin Крајот Ferrules Terminal For сите релевантни Европски стандарди.Електрични терминали користење на квалитет бакар,позлата калај процес,проводници подобро.Лесен еден чекор поврзување на жици,изолирани и затворени.PVC изолација материјал,го прави crimping лесно.Погоден за морски и автомобилот апликации.За најдобри резултати користете crimper plier додека не се намалува во големина и лепило текови,пополнување празнини во терминал.Пакетот Вклучува : 100(+/-2%) x Insulate Ferrules Description во German100 Stk.Grünes Kupfer AWG 22 Draht Crimp Isoliertes Kabel Pin Крајот Aderendhülsen Terminal Produktname : Aderendhülsen isolieren; Материјал : Kupfer, ПВЦ; Packungsinhalt : 100 (+/-2%) x Isolierhülsen Schalenfarbe : Grün, Silberton; Ausführung : Röhrentyp; Modell : E0506 Passende Kabelgröße : А. В. Г 22 (0,5 mm2); Gesamtlänge : 12,4 mm / 0,49 Zoll Kunststoffrohrgröße : 6,4 x 2,7 x 3,3 мм / 0,25 на 0,2 х 0,11" x 0,13" (L*ID*OD); Stiftlänge : 6mm / 0.24 /Außendurchmesser дер Spitze : 1,3 mm / 0,05 Zoll; Spitze Innendurchmesser : 1mm / 0,04".

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите