.

.

Фактор 55 ULTRAHOOK Крик Кука со Shackle Планината - ЦРВЕНА

Фактор 55 ULTRAHOOK Крик Кука со Shackle Планината - ЦРВЕНА

мислење на клиентот:

DEN 5957.04
Достапност
Во достапна форма

ДВЕ МЕТОДИ НА УПОТРЕБА : конвенционалните кука отворање, или shackle планината.Дизајниран за двете челични кабли и синтетички крик јажиња.Без јаже спојување бара двојно стриже pin дизајн прифаќа јаже/кабел очи.ЛЕСНА : Прецизност ЦПУ машински 7000 серија Воена Одделение Алуминиум ТЕЖИНА : 32oz Свитлива да stow штракаат слободни против fairleads.ОДГОВАРА : За јажето и кабел дијаметри до 3/8", Shackle pin монтажа дупка прифаќа shackle игли (.875 дијаметар). 5/8 дијаметар 6 AI-4 V одделение V титаниум двојно стриже pin.КРАЈНАТА СИЛА : Кука Грлото Отворање : 31,000 фунти, Shackle Pin Планината : 48,000 фунти.БЕЗБЕДНОСТ : Двојно заклучување безбедност затворач заклучување на безбедноста затворач со вклучени clevis pin.Latch заклучување clevis pin во склопот чуваат во кука тело.Интегрирани EPDM гума влошки за fairlead површината заштита MAX ОЦЕНЕТ ОПТОВАРУВАЊЕ : 16,000 фунти.Фактор 55 ULTRAHOOK КРИК КУКА СО SHACKLE ПЛАНИНАТА ЦРВЕНО.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите