.

.

TiAL MVS 38mm Wastegate w/ 6 Извори - Сина Тело

TiAL MVS 38mm Wastegate w/ 6 Извори - Сина Тело

мислење на клиентот:

DEN 1502.16
Достапност
Во достапна форма

Ti AL MV-S 38mm V-Бенд Надворешни Wastegate.Ti AL MV-S 38mm V-Бенд Надворешни Wastegate Висока темп Ni Cr Fe врз основа легура се користи за вентил и 347 SS вентил за домување ќе им понуди повеќе на производот живот во споредба со конкурентските дизајни.Висока температура силикони Nomex засилен actuator дијафрагмата. 17-7 PH Нерѓосувачки Челик actuator пролет дава во согласност притисок на висока температура, се спротивстави на "воздржаност" на температура да 900 F (483 C).Nitronic 60 Нерѓосувачки Челик се користи за вентил седиште, и вентил черупка.Сите не ' Рѓосувачки Челик хардвер.Парење заварување прирабници се 304 L Боја елоксирани алуминиумски actuator (Сребрена, Црвена, Сина, Виолетова, Црна). 3 пониски порти и два врвот пристаништа за лесно се инсталира, нема потреба за да ја ротирате actuator врвот на сите, приклучоците вклучени за неискористениот пристаништа.Ултра компактен дизајн се вклопува во многу тесни простори, единица стои само 3.7" високи, повеќе компактен од било кој друг надворешен wastegate на пазарот денес.V-Бенд влезот и излезот се направи се инсталира лесно, прирабници и стеги се во кутија!Она што е во кутијата MV-S Собранието MV-S Вентил Седиште Влезот V-бенд менгеме Влезот Страната Штекер V-Бенд Менгеме Штекер Прирабница 2 Ti AL Воздух Фитинзи Приклучоци за неискористениот воздухопловни пристаништа ги Вклучува сите извори!!!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите