.

.

NCRD Итни Радио,Времето Радио,AM/FM Преносни Радио,Соларен Погон,USB Мобилен Телефон Бесплатно,LED Светилка,СОС Аларм за Дома,Кампување,Опстанок

NCRD Итни Радио,Времето Радио,AM/FM Преносни Радио,Соларен Погон,USB Мобилен Телефон Бесплатно,LED Светилка,СОС

мислење на клиентот:

DEN 7784.16
Достапност
Во достапна форма

[Различни напојување методи и 5000m Ah мобилни моќ банка]Изградена-во соларен панел,кој може да се конвертира светлосната енергија во електрична енергија.Раката чудак генерира електрична енергија,која може да биде обвинет од страна чудак генератор.Брзо полнење може да биде целосно наполнета во рок од 3,5 часа. [IPX6 водоотпорен функција]IPX6 може да биде водоотпорен,дожд,прав,снег и spills.Водоотпорен функција може да се спротивстави на мало вода магла и вода сензација,но не може да биде делумно или целосно потопен.Не грижете се за raining или со прскање. [AM/FM радио емитува и временските предупредување]Тоа е стандард аналогни подесување на времето канал,и телескопски антена прави AM/FM бенд прием на сигнал супер чувствителни. [Bluetooth звучници и дигитален дисплеј подесување функција]Bluetooth конекција,шокантни бас,јасен глас,и супер богат музички искуство.Тоа, исто така, го поддржува и на репродукцијата на музика од мали ТФ мемориската картичка. [СОС аларм и dual-светло mode]Како неутрална радио,ако постои електричната енергија,можете да потрошите краток период на темнината со фенерче и читање на светлината кога сте на отворено во текот на ноќта.Производ големина : 166*52*78mm Morning : 760-1062 KHZPlay режим : BT/FM/AM/TFCharging време : 3.5 HBattery капацитет : 5000 MAHIf имате било какви прашања,ве молиме контактирајте со нас во времето и ние ќе одговорат на вашето барање во рок од 24 часа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите