.

.

Континентална ContiTech 280XL037 Позитивни Вози Трапезоидна Заб Профил Појас, Екстра лесно, 28 Теренот Должина, 0.09 Висина, 0.200 на Теренот, 0.37 Широк

Континентална ContiTech 280XL037 Позитивни Вози Трапезоидна Заб Профил Појас, Екстра лесно, 28 Теренот Должина,

мислење на клиентот:

DEN 212.16
Достапност
Во достапна форма

Универзална трапезоидна заб профили капка во постојните sprockets.На високо-одделение станува збор за комбинација.Fiberglass тензија канапи за одлична отпорност на намалување/издолжување.Нафта, топлина, озон, и отпорни на абразија.Ниско-одржување/висока ефикасност оценка.Позитивните вози трапезоидна заб профил синхрони појас има 0.200" на теренот, дополнителна светлина XL профил, е изградена од страна на Континентална Conti Tech, и е погоден за возење апликации каде вратило синхронизацијата е потребна, како што преработка на храна опрема, земјоделски машини, машина алатки, и пакување машини.Оваа универзална заб профил појас е капка-во замена појас кој одговара многу на постојните, стандардна големина sprockets.Тоа е fiberglass тензија канапи кои додадете синтетички зајакнување, зголемување на затегнувачка цврстина и отпорност на собирање и издолжување.Позитивните вози синхрони појас има трапезоидна форма, прецизност-обликувани заби, изградена на композитни гума соединение што е отпорен на забот деформитет и ratcheting.Тоа е завиткано во најлон соочува, која се намалува бучавата, и моделирани-гума за изградба се зголемува флексибилноста за подолго појас живот.Ременот е масло, топлина, озон, и отпорни на абразија, што го прави погоден за употреба во солиден, отворен средини.Синхрони ремени (исто така познат како на мерењето ремени) имаат забите на долната страна на појас кој се приклучат со жлебови во ротирачки макара да пренесе моќта на постојана брзина без пропаѓање.Тие се направени од дополнително гума и се зајакнати по должина со fiberglass канапи за дополнителна сила.На ремени бараат минимална ре-tensioning и одржување, не за подмачкување, и да се обезбеди тивка работа.Синхрони појаси се користи во индустриски апликации, како што се фарми, текстил, рударството и печатење машини, и потрошувачки апликации како што се канцеларија опрема, апарати за дома, и автомобили.Како дел од Континентална Корпорација, на Conti Tech поделба броеви меѓу водечките добавувачи на домаќинот на технички гумени производи и е специјалист за пластични маси технологија.Conti Tech развива, произведува и пазари, високо-технолошки производи и системи за автомобилската и индустриски пазари.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите