.

.

Сатенски Мазна Calendula Златни Песочни Восок, со Масло од Чајно Дрво, 35 мл

Сатенски Мазна Calendula Златни Песочни Восок, со Масло од Чајно Дрво, 35 мл

мислење на клиентот:

DEN 526.80
Достапност
Во достапна форма

ПЕСОЧНИ ВОСОК ЗА САТЕНСКИ МАЗНА КОЖА : да Уживате во совршено се прелива!Сатенски Мазна Calendula Злато Восок, со Масло од Чајно Дрво сега доаѓа во камче восок формула која лесно тура во вашиот потопол и се топи во крем мазна Сатен Мазна восок дека те сакам!На stripless восок кој е погоден восок за сите типови на кожа, се препорачува за Бразилски бикини шанса и работи одлично на лицето, underarms, градите, стомакот, нозете, грбот, или грб.Можете да секогаш се добредојдени на silkier, сатен-мазни кожата за неколку недели!.CALENDULA ЗЛАТО ТВРД ВОСОК НАПОЈУВА СО МАСЛО од ЧАЈНО ДРВО : Исполнет со смирувачки формула на Масло од Чајно Дрво, која природно ја олеснува и лечи кожата од сувост.Исто така, популарен со своите анти-воспалителни и антимикробни својства кои го смируваат кожата, спречување на црвенило и оток по отстранување на влакна третман.Додека другите природата-изведен состојки присутни во оваа тврд восок формулација хидрира и го негуваат кожата оставајќи го ви со мазна, појасни, поздрав изглед на кожата после шанса!.БЕЗБЕДНО, ДОЛГА-ТРАЈНИ РЕЗУЛТАТИ : Уживајте во прекрасен косата-слободен кожата за неколку недели!Сатенски Мазна Calendula Злато Восок, со Масло од Чајно Дрво се rids на лицето и телото коса од коренот дека забави коса regrowth, дозволувајќи им на косата да расте назад пофини и помек без слама оставајќи неспокојот, silkier се почувствува за неколку недели.Paraben-free и 100% суровост-слободни.Никогаш не се тестираат врз животни - со гордост се направени во САД.БЕЗБОЛНО ОТСТРАНУВАЊЕ на ВЛАКНА ВО МИНУТИ : Овие песочни восок се неверојатни и не неуредна!Ги отстранува сите на косата во една лента без flaking.Тоа функционира одлично на разбира, дебели, тврдоглав или кадрава коса со брз процес и лесно се исчисти отпосле.Само топлина камче восок во празен греење сад, ставете грашок износ на апликатори, ќе се применуваат до посакуваната област, оставете ја да се излади и да го отсвират.Има болка-слободен полно работно тело грозен отстранување на влакна или Бразилски бикини шанса оваа едноставна и лесно!.НЕ-ЛЕНТА, за ЕДНОКРАТНА употреба ВОСОК : Првобитно развиена како не-лента, за еднократна употреба восокот го прави лицето и целото тело отстранување на влакна, удобно, удобен и лесен.Ова камче восок се топи брзо во крем мазна текстура и само се врзува за коса, никогаш не кожата кога се применува, така што може да се користи неколку пати, без да предизвика оштетување на кожата одоздола.Не муслин или крпа ленти се потребни за да се постигне што мека, елегантни и ќелави кожата сте секогаш сакаше!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите