.

.

FHW Восок Третман Машина, Убавина Восок Третман Восок се Топи Машина, ABS Пластика, Материјал, Прилагодлива Контрола на Температурата, може да се Користи за Убавина, на

FHW Восок Третман Машина, Убавина Восок Третман Восок се Топи Машина, ABS Пластика, Материјал, Прилагодлива

мислење на клиентот:

DEN 4367.76
Достапност
Во достапна форма

◆[Брз Восок се Топи] алуминиум внатрешен резервоар на восок грејач е отпорна на висока температура и спроведува топлина брзо.Направени од издржлив, отпорни на топлина АБС материјал.Греење, брзина е поголема од други производи.Во само 90 минути, може да имаат ефект на салон за депилација дома. ◆[Ефикасно отстранување на влакна] Нашата восок грејач може да се топи на различни восоци, лаванда, роза, млеко и зелен чај, и четири видови на природен восок грав.Тоа може да се отстрани под пазуви, бикини линии, тврдоглав густа коса на тело, коса, лице, горната усна, веѓите , Рацете и нозете.Имајте на кожата блескава. ◆[Прилагодлива температура] Ова восок грејач уред поддржува широк температура се движи помеѓу 5 запира.Ротирање на копчето, уредот може брзо зголемување или намалување на температурата.Можете визуелно да се провери температурата промена на екранот. ◆[Професионална и домашна употреба]-восок терапија машина е погоден за двете убавина професионалци и домашни корисници.Можете да добиете висок квалитет на резултатите во вашиот дом или салон за неколку минути.Неговите компактни димензии и лесен дизајн значи тоа е исклучително преносни и лесни за транспорт. ◆[Услуга] : Доколку имате било какви прашања во врска со нашите производи, ве молиме контактирајте ме, ние ќе одговориме на сите ваши прашања во време.Употреба на високо-квалитетни електронски компоненти е безбедно да се користи, како и употребата на двоен PTC греење прави восок раствора побрзо.Кабелот за напојување користи чиста electrolytic бакар, кој се користи целосна 0.5 mm плоштадот жица, и на пластични компоненти користење на нови увезени ABS материјали.Го издржат напонот тест (нема истекување и побезбедно) функција, восок се топи, перформанси, квалитет на тест.

Клучни карактеристики

Material:
ABS
Power:
200w
Plug:
European, American, British
Packing list:
1* wax therapy machine (effect display, the machine does not contain wax beans)
1. Due to the difference between different monitors, the picture may not reflect the actual color of the item. We guarantee that the style is the same as the picture. :
2. Due to different manual measurement methods, please allow a slight size difference. :

Им се допаѓа и на купувачите