.

.

TOPINCN 12V DC Ултра-Тивка Brushless Мотор Потопна Пумпа за Вода за Наводнување на Аквариум

TOPINCN 12V DC Ултра-Тивка Brushless Мотор Потопна Пумпа за Вода за Наводнување на Аквариум

мислење на клиентот:

DEN 297.36
Достапност
Во достапна форма

Направени од високо квалитетен материјал, нетоксичен, безбеден, носат-отпор, траен и еколошки.Подводните и brushless мотор, водоотпорен, ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија.Нема потреба од било tools да се оддели тоа, лесно да се одделат, лесен за чистење.Против пролизгување површината може да биде добро се вклопуваат во стаклена површина, помага да се задржи стабилен.Погоден за аквариум, фонтани, spout, риба резервоарот, можат да се користат и вода и земја.Ова е вода потопна пумпа, со високи перформанси, ниско ниво на бучава, тоа е совршена понуда за риба тенкови или аквариум.Направени од високо квалитетен материјал, кој е нетоксичен, безбеден, енергија-заштеда, траен и еколошки.Карактеристики : Изработени од високо квалитетен материјал, нетоксичен, безбеден, носат-отпор, траен и еколошки.Подводните и brushless мотор, водоотпорен, ниско ниво на бучава, ниска потрошувачка на енергија.Нема потреба од било tools да се оддели тоа, лесно да се одделат, лесен за чистење.Против пролизгување површината може да биде добро се вклопуваат во стаклена површина, помага да се задржи стабилен.Погоден за аквариум, фонтани, spout, риба резервоарот, можат да се користат и вода и земја.Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : АБС Боја : Црна d B : 35d B Работна температура : 0-75 Оценет напон : DC 12 V Максимална номинална струја : 400ma животниот век : 30000h Големина : 5.5 * 5.2 cm / 2.2 * 2.0 инчен (Прибл.) Пакет листа : 1 x Вода Потопна Пумпа Напомена : црвена кабел треба да контакт позитивни electrode и сини треба да контакт негативни electrode.Ве молиме овозможи 1-3cm грешка поради прирачник за мерење и бидете сигурни дека ќе не предвид пред да нарачате.Ве молам, разберете дека бои може да постои хроматските аберации како различни поставеност.

Клучни карактеристики

Condition:
100% Brand New
Material:
ABS
Color:
Black
dB:
35dB
Working temperature:
0-75
Rated voltage:
DC 12V
Maximum rated current:
400ma
Lifespan:
30000h
Size:
5.5 * 5.2cm / 2.2 * 2.0 inch (Approx.)
Package list:
1 x Water Submersible Pump :
Notice:
The red cable should contact positive electrode and the blue one should contact negative electrode. :
Please allow 1-3cm error due to manual measurement and make sure you do not mind before ordering. Please understand that colors may exist chromatic aberration as the different placement. :

Им се допаѓа и на купувачите