.

.

Ovovo 9L 1520W Индустриска Вода Чилер 0.93 HP Вода за Ладење на Системот CW5200DG Вода Кулер Cools 5200 BTU/Час Thermolysis Вода Чилер за CO2 Laser Гравирање & Сечење Машини

Ovovo 9L 1520W Индустриска Вода Чилер 0.93 HP Вода за Ладење на Системот CW5200DG Вода Кулер Cools 5200 BTU/Час

мислење на клиентот:

DEN 14376.00
Достапност
Во достапна форма

✅ Економски и практични : Тоа е главно се користи за да се направи топлина генерирана од страна на ласерски уред работа преку ладење циклус на компресор разладниот систем, и конечно пренос на воздух.Економски ладење опрема, лесно да го инсталирате и да работат, компактна структура и лесно да се движите.Високата цена перформанси, ниска стапка на неуспех. ✅Голем капацитет : 9 L вода за ладење капацитет на резервоар.Заштеда на енергија, долг животен век, едноставна операција. ✅Силна топлина дисипација капацитет : професионални принудени воздушно ладење радијатор, силна топлина дисипација капацитет, не е лесно да се биде блокиран. ✅Употреба безбедност : повеќе аларм функции : компресор во текот тековната заштита, проток на вода алармот, ултра-висока температура аларм.Опремени со аларм излезна порта, која може брзо да се заштитат чувствителните компоненти. ✅Точни контрола : ±0.3°C прецизна контрола на температурата.Г.С.-5200 Серија е професионална машина за ладење се однесуваат на меѓународните, напредни thermolysis систем за ладење дизајн, погоден за мал вода-ладење и ладење уреди бара машини.Тоа е 9 L ладење капацитет на резервоар Со завршено проток на вода и во текот на висока температура аларм функции.Фреквенција : 60 HZ.Актуелни : 4.5~6.5 А. Капацитет на Резервоар : 9 L.Компресор Моќ : 0.68 KW, 0.93 HP.Уреди за ладење Капацитет : 5186 Btu/h, 1.52 KW, 1307 Kcal/h.Ладилни : R-22. Ладилни Задолжен : 12.3 мл / 350g.Прецизност : ±32.54℉ / 0.3℃.Редуктор : Capillary.Пумпа Моќ : 0.03 KW.Максимален Проток : 10 L/мин.Максимална Транспорт Лифт : 11 Метри / 10 M.Влезот и Излезот : Надворешни Φ0.4in / 10мм месинг конектор.Овој ласерски engraver вода чилер има различни заштита, како и рано предупредување функции проток на вода аларм заштита, висока/ниска температура алармот, компресор одложување заштита, како и компресор во текот тековната заштита.Овие мерки може да се заштити машина од прегревање и го продолжи својот животен век.Главната функција на вода чилер е да се постигне ладење ефект преку пареа компресија или апсорпција циклус.Тоа е најчесто се користат за да се излади воздух или опрема, и да се примени во сите сфери на животот. 1. Електронската индустрија : главно се користи за стабилизирање на внатрешната молекуларна структура на електронските делови во производствена линија и подобрување на квалификација стапка на електронските компоненти. 2. Пластична индустрија : преку чилер, точно може да се контролираат сите видови на пластична обработка мувла температура, го скрати пиво пластични циклус, се обезбеди стабилност на квалитетот на производот. 3. Индустријата за храна : се користи за високо-брзински ладење по преработката на храна за да се исполнат барања за пакување; Во прилог, тоа исто така може да ги контролирате температурата на ферментирани храна. 4. Фармацевтската индустрија : во фармацевтската индустрија, вода chillers се користи главно за контрола на температурата на ферментирани. 5. Electroplating индустрија : тоа можат да го контролираат electroplating температура, зголемување на густината и мазност на позлатен делови, го скрати electroplating циклус, подобрување на ефикасноста на производството и квалитетот на производот. 6. Вакуум слој : контрола на температурата на вакуум слој машина за да се обезбеди висок квалитет на делови. 7. Машини за индустрија : во полето на машинската индустрија, користењето на chillers можат да го контролираат притисокот масло температура на масло, притисок систем, стабилизирање на нафта температура и притисок на маслото, да ја прошири услугата време на нафта квалитет, подобрување на ефикасноста на механички подмачкување и да се намали носат. 8. Градежната индустрија : тоа главно обезбедува разладени вода за бетон, така што молекуларната структура на конкретни може да ги исполни барањата на изградба и подобрување на цврстина и жилавост на бетон.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите