.

.

Бел Сјај 2.5 ft x 5ft Автомобил Заврши Винил Тек со Воздух Ослободување 3MIL-VViViD8

Бел Сјај 2.5 ft x 5ft Автомобил Заврши Винил Тек со Воздух Ослободување 3MIL-VViViD8

мислење на клиентот:

DEN 515.76
Достапност
Во достапна форма

Оваа премија автомобилската винил од VVi Vi D Vinyls е специјално конструиран за DIY'ers.Оваа трајни филмот е идеален за долгорочна флота и motorsport маркетинг апликации и обезбедува лесен, поекономична алтернатива за да се наслика.Во 4.3 mils во дебелина, филмот ќе се водат и да се придржува кон било која форма и дебели доволно дека промена на бојата, стрии и други видливи недостатоци кога завиткување и возење се сведени на минимум.Овој производ е изграден во VVi Vi D Воздух Ослободување, VVi Vi D се Спротивстави, и VVi Vi D Топлина Осигурач технологии за поддршка на DIY'ers и професионален изглед на завршен квалитет.Види опис на производот подолу за детали за овие технологии.Примена : За Да Се Исуши.Лепило : Растворувач-базирани, repositionable, постојан лепило.Life : Оваа винил се очекува лесно да трае 5-7 години на отворено.Оваа Винил може да се инсталира користејќи 3 M 94 Буквар и 3 M Работ sealer, овие не се задолжителни, овие производи ќе се промовира адхезија и додадете животот на вашиот винил.На sealer или буквар не ќе го отстрани лепак, деформирајте винил или уништи текстура за разлика од поевтини квалитетни филмови.На VVi Vi D Vinyls СЈАЈ колекција нуди прекрасни бои во филм што е направен за да се реплицираат автомобилска заврши.Со микро-заврши површина, сјај филмови се многу полесно да се чисти, одржува и да ја инсталирате.Можете да восок, полски и се користи речиси секој хемиски како би на автомобил боја.Се користи за завиткување на автомобили, мотоцикли, бродови, авиони, внатрешни или надворешни апликации.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите