.

.

3M 1080 GP258 Сјај Слива Експлозија 3во x 5in (Големина на Примерок) Автомобил Заврши Винил Филм

3M 1080 GP258 Сјај Слива Експлозија 3во x 5in (Големина на Примерок) Автомобил Заврши Винил Филм

мислење на клиентот:

DEN 70.80
Достапност
Во достапна форма

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.Задоволни клиенти покажат нивните возила и да генерираат линкови за вашиот бизнис. 3.5 мили двојна фрлија филм обезбедува само точниот износ на ригидност што ги прави лесно да се справи со ниту една апликација лента.Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со не-видливи воздух ослободување канали за практично нема воздушни меурчиња.Големи 60" се тркалаат големини значи дека можете да го покрие целиот делови беспрекорно со доверба - 3 година гарантира надворешноста издржливост. 3 M 1080 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА се долгорочни, отстранлив, dual фрлаат обоени филмови се дизајнирани за полна боја на возило со детали, декорација и целосна обвива без графички заштита.Овој филм е Controltac притисок кој се активира со лепило овозможува да се менува и се repositioned додека фирма притисок се применува.Не-видливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-слободен инсталации.Овие винил филмови (минимум 3.5 мили) се продаваат во 60 инчи ролни, дозволувајќи им на речиси секој дел на возилото да бидат завиткани без шевовите.Овој филм е препорачливо за целосна обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : 3 M Заврши Филм Серија 1080 Мат Металик, е возило за завиткување филм кој се користи за целосна автомобил обвива да го ажурирате вашиот авто е боја и да се заштити неговата оригинална боја.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Dual-Фрли се Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 7 години Отстранлив : До 3 години.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите