.

.

3M 1080 CF10 Бела Карбонски Влакна 60x120 Винил Flex Заврши

3M 1080 CF10 Бела Карбонски Влакна 60x120 Винил Flex Заврши

мислење на клиентот:

DEN 5020.32
Достапност
Во достапна форма

Овие филмови не бара никакви печатење, но можат да се преземат надвор од кутијата и да се примени веднаш.Задоволни клиенти покажат нивните возила и да генерираат линкови за вашиот бизнис. 3.5 мили двојна фрлија филм обезбедува само точниот износ на ригидност што ги прави лесно да се справи со ниту една апликација лента.Овие филмови имаат slideable и repositionable притисок осетлив лепило со не-видливи воздух ослободување канали за практично нема воздушни меурчиња.Големи 60" се тркалаат големини значи дека можете да го покрие целиот делови беспрекорно со доверба - 3 година гарантира надворешноста издржливост. 3 M 1080 ЗАВРШИ ФИЛМ СЕРИЈА се долгорочни, отстранлив, dual фрлаат обоени филмови се дизајнирани за полна боја на возило со детали, декорација и целосна обвива без графички заштита.Овој филм е Controltac притисок кој се активира со лепило овозможува да се менува и се repositioned додека фирма притисок се применува.Не-видливи во Согласност воздух ослободување канали се обезбеди брзо, лесно и практично меур-слободен инсталации.Овие винил филмови (минимум 3.5 мили) се продаваат во 60 инчи ролни, дозволувајќи им на речиси секој дел на возилото да бидат завиткани без шевовите.Овој филм е препорачливо за целосна обвива и можат да бидат применети на вашите возила хауба, багажникот, на покривот, ретровизори, рачки на вратите, стакло, мотоцикл делови, хром, метални делови и само за било релативно не-porous површината.АПЛИКАЦИИ : Капи, Покриви, Багажникот капаци, Браници, Вратата панели, Тркачки пруги, Надворешните огледало ги покрива Целото возило обвива.КАРАКТЕРИСТИКИ : најреална карбонски влакна Винил на пазарот. 3 M Висок квалитет на винил што се користи за облоги и се согласува да најпредизвикувачките контури и форми.Може да биде повторно крена, repositioned и се протегала пред да замине во текот со squeegee.Кога се применува правилно да соодветната тврда подлога на филмот е многу издржливи.Кога се загрева и се протегала тоа може да се примени за екстремни криви површини со малку трпение и работа.СПЕЦИФИКИ : Филм Тип : Dual-Фрли се Препорачува Употреба : Полно Возило Обвива & Графика, Архитектонски Сигнализацијата, Автобуси, Автомобили & Комбиња, Огледала, Браници, Капи, Покриви, Возило букви, Watercraft, Decals & Ленти, Акценти и Трим, Електроника, Кожи и Повеќе Издржливост : До 5 години Отстранлив : До 3 години.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите