.

.

Fmystery Мини Проектор, Преносни Видео Проектор со 30,000 Часот LED Светилка Живот, Full HD 1080P Поддржани, Компатибилен со ТВ PS4,HDMI, VGA,ТФ, AV и USB Мал Проектор (Црна)

Fmystery Мини Проектор, Преносни Видео Проектор со 30,000 Часот LED Светилка Живот, Full HD 1080P Поддржани,

мислење на клиентот:

DEN 1668.00
Достапност
Во достапна форма

Светла за проектирање треба : Ова проекторот е идеален за проектор за домашна забава.Тоа ви обезбедува со 35% повисока слики од слични проектори на пазарот, и ви обезбедува со high-end приватни театри.Уживајте во големиот екран : проекција екран со големина од мини проекторот е 39-110 инчи, и проекција далечина е 1-5m.Види голем филм на големиот екран, слушање концерт ви се допаѓа, или играте игра среќно да се доживее забава околу вас.Револуционерна ажурирање : brand new дисипација на топлина дизајн, значително намалувајќи фан на бучава, со обезбедување на единствен 30,000-часовна услуга живот, со што неповторливо искуство.Моќен компатибилен проектор : проекторот е компатибилен со ТВ кутии, Компјутери, лаптопи, таблети, Blu-ray плеери, SD картички, U дискови, и мултимедијални читателите. 【Повеќе Интерфејс & вградениот Звучник】- Led проекторот е опремен со повеќе порти, вклучувајќи HDMI, USB, аудио, Micro SD, ТФ и AV интерфејси.Мини проектор преносни лесно може да се поврзани на повеќе медиуми уреди, како што се ТВ кутии, лаптопите, десктоп компјутери, дигитални камери, HDMI-от уреди за репродукција на видео, ТВ серија, споделување фотографии и игри итн.Евтини проектор има вграден звучник за мали простории или простори.Производ параметри : Проекција систем : LED извор на светлина projector Resolution : 16 милиони пиксели (1280×800 физичка поддршка за 720p/1080p) Brightness : 2500 lumens.Слика : Mirror Projection метод : пред проекцијата/задна проекција/suspension Projection леќа : прирачник focusing Contrast сооднос : 2800 : 1 Color : целосна боја (1.67 милиони)сооднос : 4 : 3/16 : 9 Bulb тип : LED извор на светлина, животен век е повеќе од 30.000 hours Video сигнал : глобална standard Menu јазик : Кинески, англиски (мулти-јазик)Проекција големина : за 10-60 inches Projection далечина : за 1.0-2.8 метри/39.37-110.24 inches Direct далечински управувач : support Power напон : DC12 V-1.5 AWeight (приближно) : 0.38 KG (големината на телото : 125 × 175 × 49mm / 4.92 x 6.89 x 1.92 во)Влез порта : AV/VGA/HDMI/USB/SD (ТФ-картичка, Bluetooth излез)Производ Листа : 1 x проектор host1 x AV cable1 далечински control1 x адаптер.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите