.

.

NCBH WiFi Погодно за Проектирање, HD Мини Проектор вградената Батерија Андроид Систем способен за паметни телефони,Таблети,Компјутер,Дома,во Канцеларија & Отворено Пат?

NCBH WiFi Погодно за Проектирање, HD Мини Проектор вградената Батерија Андроид Систем способен за паметни телефони,Таблети,Компјутер,Дома,во

мислење на клиентот:

DEN 2879.76
Достапност
Во достапна форма

● Пренослив проектор со Андроид системот, минималистички мини дизајн, поддршка 854 * 480 (WVGA), 1080 P видео, слика е на повеќе јасни и деликатна, фрлаат pixelation проблеми, со висок контраст, јасна слика. ● Вграден во 5000m Ah перформанси литиум-јонска батерија, кое може да трае за околу 2.5 часа, може да биде обвинет од страна на мобилните уреди како што се мобилни телефони и таблети.Не сина светлина, без око повреда, остатокот увери да уживаат во семејство забава.Погоден за надворешно и внатрешно патување. ●Животот на проекција извор на светлина е 10000 часа, и 20-100 инчен голем екран, ужива повеќе отколку што можете да замислите.Резолуцијата е до 854*480 да уживаат во визуелен празник.Види кул филм на големиот екран и да уживате во забавата на проекција. ● Вграден WIFI 2.4 GHZ и Bluetooth 4.0, канцеларија е полесно : богат интерфејс, поддршка паметен телефон за синхронизација на екранот, компјутер со истиот екран, У диск и други канцеларија, говорот е повеќе погодно. ● ±40 степени автоматско вертикална корекција на грешките, елиминирање на потребата за рачно прилагодување.User-friendly дизајн, со користење на далечинскиот управувач електричен фокус, лесно да се прилагоди на далечина.Под премисата на не влијаат на квалитетот на сликата, да се намали визуелна замор и здравје.Ако не сте задоволни со проектор или имате било какви прашања во врска со проектор функција, ве молиме контактирајте со нас преку е-маил.Ние го поздравуваме секој производ предлози или барања и ние ќе се одговори на ова.Спецификација на производот : Систем : Android 7.1 WIFI : 2.5 G / 5 GBluetooth : Bluetooth 4.0 ПРОЦЕСОРОТ : RK3128, quad core Memory : 1 G RAM меморија, ROM 8 G (изборен 2 G + 32 G)Оптички parameter Light Моторот : DLP 0.3" DMDBrightness : 200 ANSI lumens Contrast : 2,000 : 1 Resolution : 854 * 480 (WVGA) поддржува 1080 PBattery : 5,000 m AH литиум батерија (моќ надградба) поддржува мобилен телефон полнење(Важна забелешка : ве Молиме задолжен во рок од 5 V3 A безбедно напон спектар, инаку проекторот ќе бидат оштетени.)Конекција : USB x 2, HD текст x 1, аудио излез x 1, ТФ-картичка x 1, DC-in x 1 Power за вклучување/исклучување на buttonprojection Projector големина : 20-120 inches Projector растојание : 0.3 м-3m Dimensions Device : 145 × 79 × 18mm / 5.8 × 3.1 × 0.7 in Weight : 265 grams Package содржина : проектор x 1, далечински управувач x 1, ве молиме, преземете го прирачник за корисникот на AUN веб-сајт.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите