.

.

10Pcs Микро Пресврт Битови Легура Волфрам Челик Рака Коло Вежба Удар Алатка за Восок CNC Врежани Plexiglass Накит 0.1‑1mm

10Pcs Микро Пресврт Битови Легура Волфрам Челик Рака Коло Вежба Удар Алатка за Восок CNC Врежани Plexiglass

мислење на клиентот:

DEN 191.76
Достапност
Во достапна форма

✅10 минијатурни пресврт вежби : комплет содржи 10 минијатурни пресврт вежби на различни големини, кои се погодни за длабока дупка обработка во различни ситуации. ✅Легура волфрам челик : На вежба малку изработен од легура на волфрам челик има голема цврстина и отпорност на абење, која може да се избегне кршење за време на употреба. ✅Исклучителна сечење на рабови и големи спирала жлебови : Пресврт вежби имаат исклучителна сечење на рабови и големи спирала жлебови кои го прават тоа полесно да се отстрани чипови и да се направи дупки полесно и побрзо. ✅Хуманизирано позиционирање јамка дизајн : На хуманизирано позиционирање јамка дизајн може да се намали дебагирање време на машината и да се постигне прецизна и брза дупчење. ✅Анти-вибрации дизајн : анти-вибрации дизајн на сечење на работ да го успори вибрациите на обработка процес и подобрување на квалитетот на обработка на површината.Функција : 1. Комплет содржи 10 минијатурни пресврт вежби на различни големини, кои се погодни за длабока дупка обработка во различни ситуации. 2. На вежба малку изработен од легура на волфрам челик има голема цврстина и отпорност на абење, која може да се избегне кршење за време на употреба. 3. Пресврт вежби имаат исклучителна сечење на рабови и големи спирала жлебови кои го прават тоа полесно да се отстрани чипови и да се направи дупки полесно и побрзо. 4. На хуманизирано позиционирање јамка дизајн може да се намали дебагирање време на машината и да се постигне прецизна и брза дупчење.Спецификација : Предмет Тип : Микро Пресврт Битови Материјал : Алуминиум Волфрам Челик Спецификација : 0.1 mm, 0.2 мм, 0,3 mm, 0.4 mm, 0.5 mm, 0.6 mm, 0.7 мм, 0.8 mm, 0.9 милиметри, 1.0 mm Обработка Опсег : Прецизност дупчење на восок, кола, комбинација одбор, ЦПУ врежани plexiglass, накит, хардвер и пластика, итн.Пакет Листата : 10 x Микро Пресврт Битови Забелешка : 1. Кога дупчење дупка, следете ги вертикална насока.Не користете премногу сила.Полека пресврт дупка во една насока со рака.Иглата не може да биде прекината или pried тешко, инаку тоа ќе биде лесно да се оштетат. 2. Не е дозволено да биде стегната на рака електрични вежба за висока брзина на ротација и дупчење, во спротивно ќе пропадне. 3. Кога дупчење дупки, да се биде внимателен да се исчисти околу прав додека ротирачки. 4. Фатете опашката на вежба малку од рака и полека се ротира и да се вежба.Кога тоа е за да се добие преку, обрнете посебно внимание на намалување на брзина и сила. 5. Ако иглата се чувствува тесни кога ротира, ве молиме да ги повлече игла и повторно да влезе во прав по чистење на дупка.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите