.

.

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 4, Tuff-Edge, 4inW, 20 ft.L

Лифт-Сите Веб Прашка, Тип 4, Tuff-Edge, 4inW, 20 ft.L

мислење на клиентот:

DEN 9244.32
Достапност
Во достапна форма

Предмет : Веб Прашка.Должина : 20 ft.Боја : Сребро.Се Противи : Триење, Сечење.Прашка Должина : 20 ft.Веб Прашка, Прашка Тип Извртени Очите и Око - Тип 4, Вертикална Hitch Капацитет 11,500 lb., Прашка Должина 20 ft., Прашка Ширина 4 In., Број на Plies 2, Прашка Материјал Tuff-Edge Полиестер, Ѓердан Hitch Капацитет 9200 lb., Кошница Hitch Капацитет 23,000 lb., Носат Отпорни Покрие Ниту Еден, Око Должина 12 Во., Боја На Сребро, Темп.Опсег -60 Степени F преку 200 Степени F, Предиво Слој Латекс, Отпорен на Триење, Сечење, Стандарди ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDA, ги Вклучува Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Zoro # : G6770696 Mfr # : EE2804 TTX20 Item : Веб Sling Length : 20 ft.Боја : Silver Resists : Триење, Cutting Sling Должина : 20 ft Eye Должина : 12 in Sling Материјал : Tuff-Edge Polyester Number на Plies : 2 Material : Tuff-Edge Sling Тип : Извртени Очите и Eye Wear Отпорни на Корица : None Standards : ASME B30.9, OSHA 1910.184, WSTDAWidth : 4"Предиво Слој : Latex Number на Прашка Нозе : 1 Choker Hitch Капацитет : 9,200 lb Temp.Опсег : -60 Степени на 200 Степени FBasket Hitch Капацитет : 23,000 lb Sling Ширина : 4 in Sling Оценка : Тип 4 Includes : Веб Прашка Безбедност Билтен Рев 3 11 Item - Web Slings : Веб Sling Web Одделение : Тешки-Duty Vertical Hitch Капацитет : 11,500 lb.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите