.

.

Stren-Flex EEF3-902-14 Тип 3 Тешки Најлон Станот на Окото и Окото на Веб Прашка, 3 Ply, 8200 lbs Вертикална Капацитет, 14' Должина х 2 Ширина, Жолта

Stren-Flex EEF3-902-14 Тип 3 Тешки Најлон Станот на Окото и Окото на Веб Прашка, 3 Ply, 8200 lbs Вертикална

мислење на клиентот:

DEN 1753.44
Достапност
Во достапна форма

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурација. 8200 фунти вертикална капацитет.Мерки 14-метри должина од 2-инчи ширина.Stren Flex Тип 3 тешки најлон станот на окото и окото на веб прашка.Тип 3, исто така познат како на окото и окото рамен slings, се многу популарни slings кои се порибено во повеќе капацитети.Окото и Окото slings се многу прилагодливи и се добар избор во многу кревање ситуации.Станот око обично е полесно да се отстрани или да ја вметнете во ограничени простори.Најлон е најстариот широко се користи за општа намена синтетички веб прашка.Најлон е непроменета со маснотии и масло, а материјал има одлична хемиска отпорност на алдехиди, етри, и силна alkalies.Сепак, најлон slings не се погодни за употреба со киселини и белење агент или на температури од над 194 степени F (90 степени C).Делот од најлон прашка при номинална капацитет е околу 8-10 отсто.Горила-Guard ракави препорачува за ракување со остри рабови, ефективни прашка заштита.Чудовиште работ најлон slings содржат енергија се апсорбира влакна, кои го зголеми намали отпорот и веб заштита.Чудовиште работ slings обезбеди зголемена отпорност на триење се потребни за многу индустриски апликации.Чудовиште работ покажа својата издржливост, и се смета за најдобар производ. 16500 фунти кошница hitch капацитет, 6600 фунти ѓердан hitch капацитет, 8200 фунти вертикална hitch капацитет.Мерки 14-метри должина од 2-инчи ширина.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите