.

.

Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (8900 Вертикална - 7200 Ѓердан - 17800 Кошница)

Stren-Flex - произведено во САД - 19 ft Полиестер Извртени Очите & Око Веб Прашка (8900 Вертикална - 7200 Ѓердан

мислење на клиентот:

DEN 1822.08
Достапност
Во достапна форма

Произведено Во САД!!.Сите намена лесна, ниска профил, тешки кревање прашка.Црвено-core предиво во сите прашка webbing да помогне во инспекција процес.Вертикалните, ѓердан, и кошница hitch.Поединечно серијали за следливост.Полиестер веб slings се користат пред се во услови кога киселина е присутна или минимум водат е желба.Полиестер е непроменета со некои заеднички киселини и белење агент, но, материјалот што е недостоен за користење во услови кога концентрирана сулфурна киселина и алкална е присутна.Полиестер е, исто така, во несоодветни локации каде што температурите надминуваат 194° F (90° C).Се протега на полиестер веб прашка при номинална капацитет е околу 3%.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите