.

.

БОЈА HD Про USB Документ Камера за Windows, macOS и Chrome OS (Црвено)

БОЈА HD Про USB Документ Камера за Windows, macOS и Chrome OS (Црвено)

мислење на клиентот:

DEN 2158.80
Достапност
Во достапна форма

teletherapy) ќе најдете дека широк фокусна спектар одговара на сите.Вградениот LED светла и микрофон, заедно со прирачникот се фокусира прстен, ќе ви овозможи да го фати, поток и споделување на висок квалитет на видео, аудио и слики со вашите ученици, семејни или бизнис клиенти и колеги. 512 MB RAM меморија (1 GB препорачува).Напојува преку USB порт (USB 2.Едноставно поврзете камерата на USB порт и да ги користите веднаш со вашиот склопот на видео конференции стан.Ако сте игри, vlogging или стриминг можете да ја наместите камерата како facecam, handcam или тастатура cam (e.Камерата има солидна, робустен дизајн, кој е изграден да трае додека се светлина и преносни.0 препорачува, USB 3.На НИЈАНСАТА HD Про е компактен, лесен и пренослив, што го прави лесно да се носат од работа до дома.кога наставата пијано).USB камера база.Флип камера хранат хоризонтално и вертикално.Флип камера хранат хоризонтално и вертикално.Лесен-за-користење комплет софтвер не бара обука.1 компатибилен).5+ компатибилен).Спаси заробени слики и видео запис до вашиот компјутер.Упатството за корисникот (со софтвер за поддршка на код за активирање).БОЈА HD Pro камера.Снимање на аудио и видео.Што сте правеле, слика и квалитет на звукот се секогаш јасни и јасно.UVC компатибилни.Користете ја камерата како photocopier да се спаси хартија, или да ги зачувате на поштенски трошоци преку споделување на слики од документ онлајн.На Chrome OS/Linux-компатибилен пребарувач, апликација е моментално во бета тестирање.Вклучат вашиот камера во креативни активности, како што се настава и учество во онлајн јога, уметност, шиење или готвење класи.ФЛЕКСИБИЛНИ : должината на вратот прави оваа камера совршен за гледање целосна A4 или НИ буква страница.Камерата може да се користи во врска со вашиот одборот камерата онаму каде што е потребно.Можете да го поставите на дигитален тајмер за автоматско фотографирање или употреба на движење фати функција да се види за движење.РАЗНОВРСНА : вградениот микрофон и LED светла ќе донесе вашиот лекции за животот.Цврст, не се лизга база ќе се вклопуваат уредно на вашето биро и да го Приклучокот работа и експерименти за peer assessment, покажуваат техника или рекорд предавања и презентации.Употреба на мулти-цел БОЈА HD Про за изработка на промотивни и наставни видеа, училница и учење на далечина, живеат демонстрации, поддршка и видео конференции.Снимање на аудио и видео.Широк агол леќа.Целосна 360 степен ротација.LED камера светла.ПОДОБРЕН ДИЗАЈН : Градење на успехот на БОЈА HD камера - но со нов дизајн и леќа за да се направи совршен за училницата, канцеларија или лична употреба.Вграден микрофон USB.Неговото видео може да бидат намалени долу на пониска резолуција на екранот.Се земе слики рачно или со користење на еден од автоматски режими на фотографирање.КОМПЈУТЕР : Windows 11, 10, 8, 7, Vista, XP (1.Достапни во избор на бои.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите