.

.

uxcell 30Pcs Напон Зависни Отпорници AC 510V 20D821K Радијална Доведе Диск Varistors

uxcell 30Pcs Напон Зависни Отпорници AC 510V 20D821K Радијална Доведе Диск Varistors

мислење на клиентот:

DEN 347.76
Достапност
Во достапна форма

Модел : 20 D821 K; Max.Дозволената Напон : AC 510 V; DC 670 V; Varistor Напон : 820 V ±10%.Max.Стегање Напон (8/20 µS) : 1355 V; Max.Стегање Струја (8/20 µS) : 100 A.Доведе Големина : 24 x 1mm / 0.94" x 0.04" (L*D); Доведе Проред : 10мм / 0.4"; Доведе Вид : Прав.Специфични епоксидна обложени диск конструкција со радијална води, долг живот употреба.Напон Зависен Отпорник е дизајниран за да ги заштити опрема од привременото напон шила.Спецификации : Модел : 20 D821 KMax.Дозволената Напон : AC 510 V; DC 670 VVaristor Напон : 820 V ±10%Макс.Стегање Напон (8/20 µS) : 1355 V; Max.Стегање Струја (8/20 µS) : 100 AMax.Врв Струја (8/20 µS) : 6500 ARated Моќ : 0.8 W; Max.Енергија : 282 JTypical Capacitance : 720p F (1k Hz)Доведе Тип : Straight Lead Големина : 24 x 1mm / 0.94" x 0.04" (L*D); Доведе Проред : 10мм / 0.4"Телесна Големина : 20 x 5mm / 0.79" x 0.2" (D*T)Температура Коефициент : PTC; Одговара за Климатски Тип : 40/85/56 Material : Епоксидна, Zn O; Боја : Blue Package Содржина : 30 x Напон Зависни Отпорници Описи : 1.Специфични епоксидна обложени диск конструкција со радијална води, долг живот употреба.2.Напонот Зависен Отпорник е дизајниран за да ги заштити опрема од привременото напон шила.3.Поврзан директно преку напојување шини.Кога напонски скок е encounted, на varistor брзо се менува отпорност од неговата нормална висока отпорност состојба на многу ниско ниво во standby режимот.4.Може да се дозволи апсорпција на несаканите висок напон и заштита на напон чувствителни компоненти и кола.5.Широко се користи во напојување, индустриска опрема, осветлување производи, електроника и домашните апарат итн.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите