.

.

Континентална ContiTech HY-Т Оптоварување на Моторот Тим Плик со V-Појас, 7/8V3000, Здружени, 7 Ребро, 7 Ширина, 0.91 Висина, 300 Номинална Надвор Должина

Континентална ContiTech HY-Т Оптоварување на Моторот Тим Плик со V-Појас, 7/8V3000, Здружени, 7 Ребро, 7 Ширина,

мислење на клиентот:

DEN 1293.60
Достапност
Во достапна форма

Тесен профил ребра обезбеди заштеди преку ефикасност.Приклучи конструкција за проблемот дискови.Силна Vytacord затегнувачка членови; тешки ткаенина поддршка.Нафта, топлина, озон, и отпорни на абразија.Статички проводници.На HY-Т Оптоварување на Моторот Тим 8 V профил V-појас има 7.0" вкупно врвот ширина, 7 ребра, плик изградба, е изградена од страна на Континентална Conti Tech со Vytacord тензија членови, и е погоден за индустриски апликации каде механички или еколошки злоупотреба е фактор.Појас најчесто се користи за пулсирачки товари, vibrating дискови, и долго-центар апликации.На појасот има 7 индивидуални ребра, секој мерење 1.0" широк на врвот; тие се здружени заедно со ткаенина за да се зголеми флексибилноста и топлина дисипација.Ременот е статична проводници, што тоа е соодветно, во присуство на експлозивни гасови, течности, прашоци и други супстанции каде што можноста за статични искри мора да бидат сведени на минимум.На HY-Т Оптоварување појас е тесен дизајн овозможува користење на помали или помалку ленти од класичните V-ремени да се пренесе еквивалент на оптоварување, максимизирање на моќ пренос на ефикасноста преку намалување вози тежина и големина.Таа е изградена со Vytacord тензија членови, синтетички засилување дека ја зголемува целокупната затегнувачка цврстина и претстава која сама по димензионална стабилност, така што се вози перформанси е повеќе во согласност и предвидливи во текот на животниот век на појас.Ременот е обвиен во зајакнување материјал во текот на производството.На ковертот материјал кој се користи во овој појас е направен од синтетичка гума соединение, додавање на сила е потребно за ремени да го издржат високи вчитување сили.Тоа исто така може да се толерира пропаѓање, што го прави корисни во пулсирачки, висока тензија дискови или оние кои се често запира и повторно отворени.Ременот е поддржан во нафта и абразија-отпорни ткаенини, обезбедување на надолжни флексибилност и странични сила да се приклучи во клубот.На ткаенина обврзници на V-оддел за одржување на единството на појас.Здружени појаси се збирка на индивидуални ремени што пренесува коњски сили на моќта пренос вози како еден појас.Често се користи во навредлив средини како што се земјоделство и производство, тие се изградени да издржат мрсна, нечистотија-исполнет производствени средини и топлината на отворено.Како дел од Континентална Корпорација, на Conti Tech поделба броеви меѓу водечките добавувачи на домаќинот на технички гумени производи и е специјалист за пластични маси технологија.Conti Tech развива, произведува и пазари, високо-технолошки производи и системи за автомобилската и индустриски пазари.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите