.

.

Континентална 4070500 OE Технологија Серија Мулти-V Појас

Континентална 4070500 OE Технологија Серија Мулти-V Појас

мислење на клиентот:

DEN 1073.04
Достапност
Во достапна форма

Континентална Елита Поли-V ремени тивка канал технологија е наменета за тивка перформанси, изграден на висока ефикасност.Тивко канал технологија е единствена редови-пси профил и напредни гума соединенија практично се елиминира бучавата обично поврзани со макара неусогласеност.Висока јачина на тензија членови се овозможи поголема отпорност на абење.Тивко канал технологија, исто така, прави појас повеќе флексибилни и да ја стартувате кулер, што резултира во појас што трае значително подолго од споредливи појаси.Нова изградба и зголемувајќи ја подобрува издржливост за подолго траење, потивко возење.Континентална е главен снабдувач за домашни и странски OE производители.Континентална појас испорачува OE експертиза и OE иновации на cid).Директно-ребрести изградба широко признати од страна на професионални поправка техничари.Единствена, редови Helicog профил намалува топлина за тивко долготрајни појас.Песна-за-Улица технологија.Што се оригинално дизајнирани за да се борат со проблемот на дискови.Единствена спирален пси профил кој вклучува напредни соединенија кои практично ги елиминира chirps/squeals поврзани со макара неусогласеност.Висока затегнувачка цврстина членови одржување на тензии и да се прошири отпорност на абење.Ги исполнува или го надминува SAE J1459 спецификации.OE Технологија Серија.Нова изградба и зголемувајќи ја подобрува издржливост за подолго траење, потивко возење.Континентална е главен снабдувач за домашни и странски OE производители.Континентална појас испорачува OE експертиза и OE иновации на cid).Директно-ребрести изградба широко признати од страна на професионални поправка техничари.Елитната Серија.Единствена, редови Helicog профил намалува топлина за тивко долготрајни појас.Песна-за-Улица технологија.Што се оригинално дизајнирани за да се борат со проблемот на дискови.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите