.

.

LWS Силикони Готвење Кујнски Прибор Сет, Кујна Gadgets, Сет Садови,Кујнски Алатка во Собата за Nonstick Топлина,BPA-Free Силикони Нерѓосувачки Челик се Справи со Силиконски Гот?

LWS Силикони Готвење Кујнски Прибор Сет, Кујна Gadgets, Сет Садови,Кујнски Алатка во Собата за Nonstick Топлина,BPA-Free

мислење на клиентот:

DEN 647.76
Достапност
Во достапна форма

【LWS Кујнски Прибор за Готвење Поставите 10 Парче Сет】 Вклучува : 2 Парче Дупчиња Лажица, Тестенини Сервер,Basting Четка, Лажица Шпатула,Цврсти Sspoon,Цврсти Spotula ,Длабоко Супена Лажица ,Дупчиња Spotula ,Scraper.Ги Задоволат Сите Ваши Потреби За Кујна, Правење На Вашиот Готвење Полесно И Поедноставно. 【Храна Одделение Силиконски И Нерѓосувачки Челик Компоненти】 На Садовите Користи Високо-квалитетна Храна одделение Задебелена Силикони за Да се Заштити Вашето Здравје во Здрав Начин.Тоа се Направени од Храна Одделение Силиконски И Нема да Реагираат Со Храна или Пијалоци.Тоа Не Содржат BPA и Nonstick Кујнски Прибор во Собата може да се Спречи Гребнатини на Површината на Cookwares.Тоа е Безбедно за Било кој Тип на Храна. 【Отпорни на топлина И Робустен Дизајн】Силикони Има Отпорност на Топлина до 480°F. На Садови има Нерѓосувачки Челик Core Материјал за да се Направи тоа се повеќе Издржливи и не е Лесно да се Скрши рачката е Полиран од страна на Посебен Процес, Мазна и Светлината, за да Не Груба,не ' Рѓосувачки Челик Отпорни на Топлина Кујнски Прибор може Директно се Меша во Тенџере и Не Лесно се Топи. 【Лесно Да се Чисти, Продавница】 : Силикони Кујнски Алатки Нерѓосувачки Челик Рачка Ги Чисти и да ги Задржи сува по Употребата, Користете Мек материјал за Чистење и Миење, не се Користи Хард Материјали за Миење и Бришење на Прибор за да се Задржи Прибор Секогаш Сјајна.Тоа е Лесно да се Чисти. 【Совршен Услуги на Клиентите Тим】 : Ако имате било какви прашања во текот на купување или употреба процес, ве молиме контактирајте со нас. 1. Не ' рѓа, ниту деформација, не-стап. 2. Храна одделение Силиконски главата BPA-free материјали,во комбинација со висок квалитет, од нерѓосувачки челик се справи. 3. Ќе не нула, се скрши, да искриват, парче и се топи како и други кујнски прибор. 4. Не-стап меки силиконски не ќе се држи до вашиот скапи тави и не-стап тави. 5. Се применува температура опсег е -22°F до 480°F. 6. лесно да се чисти и лесно да се продавница. 7. Ергономски се справи со дизајн, не е лесно да се лизга надвор во текот употреба, без топлина спроводливост.Нашите Силикони Садови Обезбедува Широк Спектар на Кујнски Прибор Избор.Цел на практичниот квалитет,Полн Спектар на Кујнски Прибор се Произведени со Висок Квалитет на Храна-Одделение Материјали Посебно Дизајнирани за секое Семејство.spoonslotted spoon Unslotted spoonscraper шпагети spoon Leak shovelspatulascratch shovelbrush Colander.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите