.

.

EAI VITON Нафта Печат 52mm X 100mm X 10мм (6 ПАРЧИЊА) ТЦ Двојно Усна w/Нерѓосувачки Челик Пролет. Метал Случај w/Viton Гумена Облога

EAI VITON Нафта Печат 52mm X 100mm X 10мм (6 ПАРЧИЊА) ТЦ Двојно Усна w/Нерѓосувачки Челик Пролет. Метал Случај

мислење на клиентот:

DEN 511.20
Достапност
Во достапна форма

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI Viton Масло Пломби се изведуваше со висок квалитет, од нерѓосувачки челик пролет и висока јачина Viton Гума за сигурен и траен перформанси.Оваа 52mm ID печат е лесен за употреба, практично, и разноврсна и е одлично решение за да престане да лубрикант истекување.СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со Нерѓосувачки Челик Пролет и висока јачина VITON ГУМА за сигурен и траен перформанси.Гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : 52x100x10 MM големина.Тоа е широко се користат во било која апликација, вклучувајќи масло, гориво, минерална киселина.Нашата нафта печат ќе одговара совршено насекаде, каде што треба.ТЕЧНИ ОТПОРНИ : Овој прекрасен Двојно Усна нафта печат е resistantce да UV изложеност, озон, оксидација, за времето, мувла, габи и хемикалии.Тоа ќе го помине тестот на времето како што тоа е направено со страст.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Поради неговата 70 A Viton Гума, тоа ќе upstand температури од -26o C да 230o C.Исто така, нашата Нафта Печати има висока затегнувачка цврстина.Во нашата компанија, нема простор за компромис.Тоа е причината зошто ние работиме само со материјали од врвен квалитет и потврдени добавувачи, кои се гарантира да се достави до нашите високи очекувања.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, нашата грижа за корисници одделот има ли покриени!Зошто е овој производ за вас?Нашите неверојатна Двојно Усна Нафта Печат е-мора да има додаток за луѓе кои се користат за да не прават компромиси за нивната автомобилска и индустриски Машини.Лесен за употреба и практичен, ова не ' рѓосувачки челик пролет нафта печат помага да се спречи истекување на масла, како и одржување на прашина и нечистотија од машината.Тоа е издржлива, сигурна, и супер еластични на високи температури на 230o C.Има 70 A цврстина, и тоа е силна отпорни на корозија како и antistatitc.Некои од неверојатни карактеристики на овој производ : Топ-квалитетни нерѓосувачки челик пролет материјал;Viton Гумени капак;Противи во опсег од -26o C да 230o C;го Спречува лубрикант за протекување;го Задржува прашина и нечистотија од машини;Издржлив и сигурен;Широка Примена.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите