.

.

EAI Нафта Печат 95mm X 115mm X 12mm ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

EAI Нафта Печат 95mm X 115mm X 12mm ТЦ Двојно Усна w/Пролет. Метал Случај w/Нитрилна Гума Слој

мислење на клиентот:

DEN 124.80
Достапност
Во достапна форма

!!ИСТИОТ РАБОТЕН ДЕН ПРЕВОЗОТ!!СУПЕРИОРЕН КВАЛИТЕТ и ИЗДРЖЛИВОСТ : EAI масло пломби се изведуваше со здрав јаглероден челик пролет и висока јачина нитрилна гума за сигурен и траен перформанси.Оваа 95mm ID гумени капак печат е лесен и не е лесно да се возраст.ПЕЧАТ ИСКЛУЧУВАЊЕ на ИСТЕКУВАЊЕ и НЕЧИСТОТИЈА : Нема повеќе да се навлегува до истакна страна spills од вашиот ротари елементи!Направена со гума, жартиера пролет, и внатрешен метал случај, овој метрички нитрилна нафта печат ефикасно да го спречува истекување на масла и го спречува влез на прашина и нечистотија во вашите скапоцени машина.ОДЛИЧНО се ВКЛОПУВААТ : 95mmx115mmx12mm големина.Совршен двојно усна нафта печат за автомобилската, мотоцикл crankshafts, заработувачката, camshafts, оска шахти, машини, вода, пумпи, вентили, предните и задните тркала, и возила мотори.Нашата нафта печат ќе одговара совршено насекаде, каде што треба.ВИСОКА ТЕМПЕРАТУРА ОТПОР : Со своите 70 A Нитрилна Butadiene Гумени капак материјал дизајн, оваа пролет натоварени метрички ротари окно ќе го издржат температури од -40℉ да 226℉.ЈАГЛЕВОДОРОДНИ ТЕЧНОСТИ : Конструиран за јаглеводородни течности запечатување на животната средина, оваа 95x115x12mm ТЦ нафта печат зголемува добра отпорност на масти, минерални масла, хидраулични течности, и нафтени масла.Што повеќе, овој печат има ниска оток во вода, обезбедување на долгорочна употреба.УЖИВАЈТЕ МАЗНА ПЕРФОРМАНСИТЕ на МАШИНАТА СО ПОМАЛКУ "дупките" во системот И BREAKDOWNSIn машина компоненти, "дупките" во системот може да доведе до intermixture на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи да влезат во вашиот машини.Тоа е причината зошто на вратило нафта печат е суштинска компонента на вашата деликатна машина.Направени за супериорен запечатување перформанси, ова масло печат користи гумени капак за стабилна печат способност и тесни се вклопуваат, внатрешна метал случај засилување за подобрување на ригидност на печат, и жартиера пролет за постојан притисок на окното за ефикасно затворање.Оваа гума нафта печат ќе го задржи надвор нечистотија и други загадувачи од надвор, додека избегнување на истекување на масла или хемикалии поради hydrodynamic транспорт ефект.Главни Карактеристики Ќе Љубов Дизајниран да OEM спецификации со јаглероден челик пролет и нитрилна butadiene гумени материјал.Отпорен на температура меѓу -40o F да 226o F.Ја штити вашата инвестиција со одржување прашина, нечистотија, и нечистотии away Hydrocarbon течности отпорни, и отпорни на Абење за оптимални запечатување перформанси.Лесно да се инсталира без да се оштети.Широка Употреба : Automotive Motorcycle Shock absorbers Engines Gearbox Bearing Axlesspecificationmaterial : Нитрилна Гума и Јаглероден Челик Spring Hardness : 70 ANOTE : ве Молиме потврдете го бараната големина и материјал пред да купите.Зошто Да Го Одберете Нас?Во EAI ние специјализирани во обезбедување на високо квалитетни делови и производи кои се произведени во согласност со ОЕМ спецификации и тестирани за оптимални перформанси и издржливост.Ако поради некоја причина не сте целосно задоволни со вашата нарачка, ве молиме не двоумете се да контактирате и со нашите грижа на клиентите одделот за задоволително решение.Печат Исклучување Spills и Нечистотија!Заштита на Вашата инвестиција!Кликнете на Додади во Кошничка СЕГА!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите