.

.

HAYEAR 48MP 1080P HD HDMI USB Индустрија Дигитален Микроскоп Камера C-Планината ТФ-Картичка Далечински Управувач за Телефонот PCB Одбор Поправка Лемење

HAYEAR 48MP 1080P HD HDMI USB Индустрија Дигитален Микроскоп Камера C-Планината ТФ-Картичка Далечински Управувач

мислење на клиентот:

DEN 2908.32
Достапност
Во достапна форма

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе. .Слика сензор : 48 мегапикселна Panasonic сензор 1/2.3 инчи.Резолуција на слика : 4608*3456 (за ТФ-картичка) 1920 *1080 @ 60 FPS(за ТФ-картичка);1920*[email protected] FPS (за USB).Кратката и вертикална линија : Поддршка за мулти-боја, 5 компјутери на кратката линии/вертикални линии, подвижен.Индустрија CMOS Камера.Тоа може да се Покаже живеат сликата директно на било HDMI следи или Проектор преку HDMI порти.широко се користи во pcb одбор поправка, лемење, индустриски инспекција, медицина, лабораторија за пребарување, образование, настава и така натаму.PC Поддршка : WIN7/8/10/XP и Mac Систем, параметар и далечинскиот управувач не може да се прилагоди за USB Излез.Спецификација : Висок квалитет, со висока резолуција, јасна слика, тоа е издржлив и има долг животен век.Слика сензор : 48 мегапикселна Panasonic сензор 1/2.3 инчен Ефективни пиксели : 48 мегапикселна Пиксели, големина : 1.43x1.43um формат на Слика : JPG Рамка го оценувате : 60fps Дефиниција : FULL HD Домување : метал Леќа : CS за тест, обичај обезбеди Видео формат : MP4, AVI Кодирај : H. 264 (Висок Профил) Дигитален зголемување : 5 пати дигитален зум Светлината контрола : Auto/manual Боја : Р/G/B прилагодливи Филм и рекорд : за Поддршка на Крстот курсорот : Поддршка за мулти-боја, големина прилагодливи Попречно и вертикална линија : Поддршка за мулти-боја, 5 компјутери на кратката линии/вертикални линии, подвижен SNR : Поддршка ТФ-картичка интерфејс : Max 64 G HDMI интерфејс : Стандарден HDMI излез (Тип А) Леќа : C/CS USB интерфејс : Стандард usb2.0 интерфејс (Тип Б) Пакет, вклучувајќи : 1 x микроскоп камера 1 x 12 V напојување 1 x далечински управувач 1 x USB линија.

Клучни карактеристики

High quality, high resolution, clear image, it is durable and has a long service life. :
Image sensor:
48 megapixel Panasonic sensor 1/2.3 inch
Effective pixel:
48 megapixel
Pixel size:
1.43x1.43um
Image format:
JPG
Frame rate:
60fps
Definition:
FULL HD
Housing:
metal
Lens:
CS for test, custom provide
Video format:
MP4, AVI
Encode:
H.264 (High Profile)
Digital magnification:
5 times digital zoom
Brightness control:
Auto/manual
Color:
R/G/B adjustable
Film and record:
Support
Cross cursor:
Support multi-color, size adjustable
Transverse and vertical line:
Support multi-color, 5 pcs of transverse lines/vertical lines, movable
SNR:
Support
TF card interface:
Max 64G
HDMI interface:
Standard HDMI output (Type A)
Lens:
C/CS
USB interface:
Standard usb2.0 interface (Type B)
Package including:
1 x microscope camera :
1 x 12V power supply :
1 x remote control :
1 x USB line :

Им се допаѓа и на купувачите