.

.

Tiesta Чај - Млеко Улонг Чај, Лабава Лист Улонг Чај, Средни Кофеин, Топли и Iced Чај, 4 мл Калај - 50 Чаши, Еден Потекло Премиум Улонг Лабава Лист Чај од Кина, Чиста Unblended

Tiesta Чај - Млеко Улонг Чај, Лабава Лист Улонг Чај, Средни Кофеин, Топли и Iced Чај, 4 мл Калај - 50 Чаши,

мислење на клиентот:

DEN 358.80
Достапност
Во достапна форма

МЛЕЧНИОТ УЛОНГ ЧАЈ : Нашата Млеко Улонг чај е Вратоврска Guan Јин улонг чај од Anhui регионот на Кина.Млеко улонг е позната по своите крем и buttery вкус, без никакви дополнителни средства за ароматизација или материи состојки, дозволувајќи им на внимателни собирање и производство да ги споделите со вкус на листот сјај.ЕДЕН ПОТЕКЛО само поп лак на врвот и дека е подготвен да подарок; прави одличен Божиќ подарок за љубителите на чај за наставниците, соседи и пријатели.ПРЕМИЈА ОДДЕЛЕНИЕ ЧАЈ : патуваме низ целиот свет за да го извор најдобрите квалитетни состојки за производство на најдобрите чаша чај.Без разлика дали тоа е традиционален Јапонски зелен чај, органски црн чај од Индија, Кинески улонг, или Европската билен чај, ние се голема гордост во нашите извори.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите