.

.

Winegard Компанија RZ-има око 8500 Rayzar Автоматско Hd Антена , Бела

Winegard Компанија RZ-има око 8500 Rayzar Автоматско Hd Антена , Бела

мислење на клиентот:

DEN 8284.56
Достапност
Во достапна форма

Автоматски се наоѓа канали во вашата област и се ротира за да се зголеми сигнал за квалитет.Dual band VHF/UHF антена која се користи state-of-the-art засилувач за да се зголеми опсегот и канали, при што се намалува шансата за pixilation и напуштањето на училиштето.Спакувани во ултра елегантни, атрактивни купола, сите елементи се заштитени за да го издржат тешките надворешни услови.Вклучува 12 VDC ѕид плоча интерфејс/напојување, 20 нога 75 ohm coax кабел, хардвер монтажа, внатрешни работи таванот капак и надворешноста кровна плоча.Winegard Rayzar Автоматско Целосно Автоматски RV Антена - Авто Цел : да Поминуваат повеќе време гледајќи ТЕЛЕВИЗИЈА и ужива во одлична отворено и трошат помалку време покажува вашата антена.Воведување на Rayzar Automatic, Winegard е првиот целосно автоматски проширија дигитални HDTV антена.На Rayzar Автоматски скенира 16 quadrants во само 2 минути и ќе се упатуваат кон најголемиот износ на канали.Сепак сакате CBS?Брзо да се префрлате со притискање на едно копче!На Rayzar Автоматски обезбедува максимална HDTV содржини достапни во вашата област, способен да прима и VHF и UHF сигнали, и автоматски се стреми кон канали, за да се обезбеди поголема покриеност.На Rayzar Автоматски е вграден со ултра-ниско ниво на бучава (1 d B типичен) засилувач да ви даде апсолутно најдобар сигнал за квалитет.Во Кутија : - Rayzar Автоматско Проширија Domed HDTV Антена - +12 VDC Wallplate Интерфејс и Напојување - 20' 75 Ohm Coax Кабел - 6' 75 Ohm Coax Кабел за Монтажа на Хардвер Внатрешни работи Таванот Капак и Надворешноста Кровна Плоча (за користење со претходно инсталиран антена со чудак се справи) Rayzar Автоматско Технолошки Спецификации : - Висока дефиниција VHF/UHF Дигитални Сигнали - Димензии : 15.5" дијаметар, 7" купола висина - Засилувач : Вградени ултра ниска бучава (1.0 d B) засилувач - Автоматски со Цел Антена – Не Прирачник за Цел или Cranking - Rayzar Автоматско проширија купола HDTV антена. - +12 VDC wallplate интерфејс и напојување. - 20-нозе 75 Ohm coax кабел. - 6-нозе 76 Ohm coax кабел. Монтажа на хардвер. - Внатрешни работи таванот капак и надворешноста кровна плоча (за користење со претходно инсталиран антена со чудак се справи).

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите