.

.

Туш Завеса Sapo Waterbury Геометриски Спа Зелена Slub Памук 108 Наредени

Туш Завеса Sapo Waterbury Геометриски Спа Зелена Slub Памук 108 Наредени

мислење на клиентот:

DEN 6216.00
Достапност
Во достапна форма

Памук.Достапни во 54" width со отклонување.Целосна ткаенина ширина во центар и 2 панели на еднаква ширина на двете страни за рамнотежа.Вкупната Големина е 75" широк x 108" долго.Засилен копчето дупки за 12 завеса прстени. 100% Памук.Поставата е боја на слонова коска sateen.Направени во САД во нашата шиење соба од страна на квалификувани занаетчии.Бесплатни ткаенина своч по барање.Sapo покажа со рака-насликани геометриски дизајн кој несовршена дијаманти во нијанси на спа зелена со темно сино-сива акценти.Оваа памучна ткаенина има бела позадина со хоризонтална & вертикална slubs дека додадете уникатен & интересни текстура.Вкупната Големина е 75" широк x 108" долго.Ткаенината е достапна само во 54" ширина, па нашите туш завесата не се чини.Лицето и прирабница и се поли наредени за екстра тело.Авто-cording трим додава завршувањето на допир.Моделот се исти.Поставата е ecru памук/поли sateen.Хемиско чистење не е препорачливо.Завесата е 100% Памук.Поставата ткаенина е ecru памук sateen.Хемиско чистење не е препорачливо.Координирање на шемите на Собирање : Bricktown Waterbury, Sapo Waterbury, Пако Waterbury, Gerardo Црна Пламен, Марио Црна Пламен, Пако Црна Пламен.БЕСПЛАТНИ ткаенина своч слободен ткаенина своч ќе ви овозможи да се види бојата & текстура на ткаенина, пред да се купи.Испратете ни e-mail со вашата адреса и ткаенина што би сакал да видам.За нас Нашите предмети се сопствени направени во САД во нашата шиење соба од страна на квалификувани занаетчии кои имаат над 40 години на искуство.Ќе бидете импресионирани од супериорна изведба на нашите производи & внимание на детали.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите