.

.

Маратон 14.5 Универзална Замена Количка Тркала со Адаптер за Полнење, Црна

Маратон 14.5 Универзална Замена Количка Тркала со Адаптер за Полнење, Црна

мислење на клиентот:

DEN 863.52
Достапност
Во достапна форма

ЗАМЕНА КОЛИЧКА ТРКАЛА : 14.5" дијаметарот на тркалото се вклопува гуми големини 4.80/4.00-8 во., 4.00-6 in., 4.00-8 во., и 3.50/2.50-8 во.и е совршено се вклопуваат за повеќето колички и други тревник опрема.ОДГОВАРА на РАЗЛИЧНИ ЦЕНТАР ГОЛЕМИНИ : Доаѓа со 3" во центарот центар и адаптер за полнење да се вклопи во центар должини до 7" која што вклучува две 1" тркало изолација и четири 1/2" тркало изолација за да се приспособат на различни центар големини.ОДГОВАРА на РАЗЛИЧНИ ОСКА ГОЛЕМИНИ : Accommodates оски до 4" и ќе одговара на двете 5/8" и 3/4" оски.ТРНЛИВ УПАТУВАА : Пневматски, воздух-полни гуми карактеристики трнлив гази со 4 ply оценка да се справи со нерамна теренот, додека уредување. 350 LB.КАПАЦИТЕТ : Висок индекс на оптоварување обезбедува оваа воланот, ќе го поддржи секое тешки алатки и градинарството материјали треба да превоз во вашиот количка.Основана во Кливленд во 1932 година, MTD Производи Inc.е лидер во дизајн и производство на отворено моќ опрема како што се lawnmowers и снег компресори.Со седиште во Долината Град, Охајо, MTD има инженеринг, производство, дистрибуција и продажба канцеларии во повеќе од 20 земји.MTDs оригинални основачи беа претприемачи кои се поставени од Германија за да создаде работни места за себе и за другите во Америка.Тие се верува луѓе се она што го направи разликата.MTD продолжува своите наследство денес држејќи точно на овие основни вредности, давање назад кон луѓе и заедници ние се јавам дома, создавање на работни места и развивање на иновативни производи.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите