.

.

PFERD 80042P Економија Стандард Лице Клупата Crimped Тркала Четка, Јаглероден Челик Жица, 6 Дијаметар, 5/8 Арбор Дупка, 0.014 Жица Големина, 1-1/8 Трим Должина, 5/8 Лице Ширина, 8000 ВРТ?

PFERD 80042P Економија Стандард Лице Клупата Crimped Тркала Четка, Јаглероден Челик Жица, 6 Дијаметар, 5/8 Арбор

мислење на клиентот:

DEN 566.40
Достапност
Во достапна форма

Моќ unthreaded тркала жица четка.Се користи за мала до средна должност четкање акција.Идеален за отстранување на светлината скала, нечистотија, рѓа, корозија и светлина burs. 8000 вртежи во минута максимален ротациона брзина.Направен во сад.PFERD crimped тркала четка се користи за мала до средна должност четкање акција, овие тркала се наменети за лична употреба во ограничени области, или во собранието монтиран на вратило.Тие се најпогодни за четкање нерамни површини и места недостапни за пошироката четки.Идеален за отстранување на светлината скала, нечистотија, рѓа, корозија и светлина burs.Достапни во менито што пакување.Спецификација : Дијаметар (инчи) : 6; 5/8" Арбор Дупка; Жица Големина : .014; Трим Должина (инчи) : 1-1/8; Лице Ширина (инчи) : 5/8; Максимална Ротациона Брзина (RPM) : 8000; Филамент Материјал : Јаглероден Челик Жица.

Клучни карактеристики

Diameter (inches):
6; 5/8 Arbor Hole; Wire Size

Им се допаѓа и на купувачите