.

.

НА PHLX 2N6040G 2N Серија 60 V 8 PNP Медиум-Моќ Darlington Силикон Транзистори - ДА-220AB - 50 item(s)

НА PHLX 2N6040G 2N Серија 60 V 8 PNP Медиум-Моќ Darlington Силикон Транзистори - ДА-220AB - 50 item(s)

мислење на клиентот:

DEN 772.32
Достапност
Во достапна форма

Type Bipolar Transistor : Darlington; Transistor Polarity : PNP; Колектор-emitter Voltage-Max : 60 V;.Collector Current-Макс(IC) : 8; DCCurrent Gain-Мин(h FE) : 1000;. 2 N Серија 60 V 8 PNP Медиум-Моќ Darlington Силикон Транзистори - ДА-220 AB * * * * * * * За повеќе информации погледнете на спецификација лист се наоѓа во 'Downloads' подолу на слика *****.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите