.

.

Вагнер 0503063 FURNO 500 Променлива Temp Топлина Пиштол, 2 Млазници & 12 Температура Поставувања кои се Движат 150ᵒF-1200ᵒF, Електрична Топлина Пиштол Боја за Отстранување, Свитку

Вагнер 0503063 FURNO 500 Променлива Temp Топлина Пиштол, 2 Млазници & 12 Температура Поставувања кои се Движат

мислење на клиентот:

DEN 695.76
Достапност
Во достапна форма

ДИГИТАЛНИ ТЕМПЕРАТУРА ТОПЛИНА ПИШТОЛИ : На FURNO 500 променлива температура топлина пиштол карактеристики 12 температура поставувања кои се движат од 150°F до 1200°F, овозможувајќи за прецизни топлина апликација за речиси било каков проект.БЕЗБРОЈ ДОМАЌИНСТВОТО КОРИСТИ : Овој топол воздух алатка е совршено боја смена или боја stripper.Тоа е исто така одлична за омекнување лепила, одмрзнување цевки, свиткување на ПВЦ цевки, се формира plexiglass, втиснување и повеќе.ТОПЛИНА ПИШТОЛ ПРИЛАГОДЛИВИ ПРИЛАГОДУВАЊА : графички LED екран користи push-button контроли за да се прилагоди на температурата, се промени помеѓу две струење на брзини, или го да се излади режим.ВКЛУЧУВА ДВЕ МЛАЗНИЦИ : топлина пиштол вклучува две млазници за да се помогне да ја заврши својата проекти.Користете стакло заштитник за заштита на стаклени површини од директна топлина, додека со користење на пиштол.Употреба на одблесокот млазницата за дистрибуција на топлина низ долг, тесен простор.БЕЗБЕДНО И КЛИЕНТИТЕ ОДДАЛЕЧИМЕ : Вагнер е во бизнисот за 50+ години и го става безбедноста прв, кој е зошто нашите производи се ETL Наведени.Ова значи тоа беше тестирани и одобрени од страна Intertek да УЛ и АДС Безбедносни Стандарди, за разлика од некои лошо направени топлина оружје кое може да биде оган или електрична опасност.Плус, ако некогаш го извршите во било прашања, нашите U. С базирани услуги на клиентите тим е, исто така, секогаш среќни да помогнеме!.Опис на производот На FURNO 500 дигитални температура топлина пиштол може да се користи за безброј домаќинство проекти како што се соголување боја, омекнување лепила, одмрзнување цевки, се ПВЦ, се намали за завиткување и повеќе.Тоа карактеристики 12 температура поставувања кои се движат од 150°F до 1200°F и 2 фан брзина на проток на воздух контрола.Ова може да се промени со клик на копчето и одбраните прилагодувања ќе биде погодно прикажана на LED екранот.Да се направи вашиот проект за полесно, топлина пиштол има ергономски дизајн кој овозможува продолжен удобност и баланс за да се намали заморот.Интегрирани стојат, исто така им овозможува безбедно, hands-free операција при примената на топлина за проектот.Пиштол, исто така доаѓа со 2 млазницата додатоци, стаклена заштитник и одблесокот млазницата, да им помогне заврши безброј задачи.Кога работата е завршена, се префрлат на топлина пиштол за да се излади mode да се удар на воздухот и се излади на топлина пиштол за складирање.Тоа автоматски ќе ги исклучи откако достигна безбедно температура.Потоа, едноставно висат на топлина пиштол од изградена-во јамка на рачка за складирање.Од Производителот На FURNO 500 топлина пиштол има 12 температура поставувања кои се движат од 150 F да 1200 F, земајќи го погоди работат надвор на вашиот најчестите апликации.Овој мулти-температура алатка ви дава моќ да се избере правилната температура асортиман за вашата апликација.На FURNO 500 топлина пиштол е одлична алатка за дом и тешки работни места кои бараат топлина.Тоа може да се користи за да се отстрани бојата, виткајте пластика или PVC, thaw замрзнати цевки, отстранете ' рѓосано завртки и повеќе.Оваа жешка пиштол воздух алатка за топлински карактеристики 12 температура поставувања кои се движат од 150°F до 1200°С, што ќе ви овозможи да се справи со широк спектар на греење работни места.LED екран јасно ја покажува вашата температурата поставување на прецизна топлина излез.Лесно можете да го промените прилагодувањето со клик на копчето.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите