.

.

EZ-ТЕЧНОСТ 1-1/2 NPT Женски Навој IPS Топката Вентил Целосна Порта Вода Престане да го Исклучи,Тешки Доведе Слободни Месинг,Квартал Пак,Сина Рачка (1-Pack)

EZ-ТЕЧНОСТ 1-1/2 NPT Женски Навој IPS Топката Вентил Целосна Порта Вода Престане да го Исклучи,Тешки Доведе

мислење на клиентот:

DEN 708.96
Достапност
Во достапна форма

1-1/2" NPT Женски Навој IPS Месинг Целосна Порта Вода Престане да го Исклучи Топката Вентил ,Тешки Доведе Слободни ,Четврт Чекор.Тешки : кован Месинг топката вентил за притисок е оценет 150 psi wsp за пареа и 600 psi woc за вода, нафта и гас. 1-1/2" NPT Навој IPS Доведе Слободни Месинг Вода Отсечени Топката Вентил.Големина : 1-1/2" NPT IPS Месинг Топката Вентил Макс Притисок (PSIG) : 150 Max.температура : 200°F. IAPMO Наведени да c UPC - Уверение за NSF 61-Г - "Lead-Free" во Согласност.EZ-Течност Пакување од 1 Buc, 1-1/2" NPT Женски Навој IPS Топката Вентил Целосна Порта Вода Престане да го Исклучи ,Тешки Доведе Слободни Месинг,Квартал Пак ,Сина Справи.Водството слободни целосна порта Навој Месинг топката вентил функција конекции за бакар цевки на двете страни и е корисна за тешки комерцијални и станбени апликации.Типични користи вклучуваат домашните топла и ладна вода системи и природен гас.Вентил управуван со рачка опфатени со винил зафат.Рачката на менувачот прави 90 степени квартал се врти со отворање или затворање На вентил.Изградба на тешки кован Месинг вентил за притисок е оценет 150 psi за пареа и 600 psi за вода, нафта и гас (wog).ова доведе бесплатен производ е оценет nsf-61-г од UPC стандарди.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите