.

.

Mending Loom Мини,Мали Loom-speedweve Тип Ткаат Алатка,Дрвени Мулти-Занает Креативни DIY Ткаење Уметност,најзгодно Darning Машина, Поправка Облека Брзо

Mending Loom Мини,Мали Loom-speedweve Тип Ткаат Алатка,Дрвени Мулти-Занает Креативни DIY Ткаење Уметност,најзгодно

мислење на клиентот:

DEN 2184.00
Достапност
Во достапна форма

[МАЛИ LOOM SPEEDWEVE ТИП DARNING ] : уредот се состои од два дела метал со куки и дрвена диск.Делови се меѓусебно поврзани со трајни гумени бендот.Само се водат ткаенина во текот на алатката, употреба на гума бендови да се поправи ткаенина и loom во место, го поставите вашиот warps и се ткаење. [ДРВЕНИ МУЛТИ-ЗАНАЕТ КРЕАТИВНИ DIY ТКАЕЊЕ УМЕТНОСТ] : појавата на мини е многу креативни, и тоа може да се направи вашата работа повеќе едноставен и лесен.Можете да користите било боја колокација, така што можете да го користите вашиот идеи за поправка. [ТКАЕЊЕТО LOOM АЛАТКИ добредојдовте на нашиот магазин за консултации, постојат повеќе производи во продавница, можете да изберете по своја волја, ви посакувам среќен шопинг, ние ви обезбеди разновидност на високо-квалитетни производи, вие сте личност од доверба, Производ description Features : 1. Направени од високо-квалитетни материјали, издржливи.2. Лесен за користење : само се водат ткаенина врз алатка, употреба на гумени бендот да се поправи ткаенина и loom во место, поставете го искриват и да почне ткаење.3. Тоа е лесен и брз за поправка на голема површина.Многу погодна за уметноста на darning и дизајн планови.4. Уредот може да се поправи мали дупки во облека, и може да се создаде различни модели во дизајнот.5. Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Ние ќе се обидеме потрудиме да ви помогне.Спецификација : Материјал : дрво/steel Uses : шиење и knitting The број на куките се : 10, 14, 28 Material : нерѓосувачки челик + круг торта + капчиња кука + облекување игла + гума band Product тежина : 36.4 g, 43.8 g, 142.3 g Box мерач : 38*32*36cm Packing број : 200/200/100pcs Packing големина на : 14*17*1.2 cm Packing : бисер bag Size : 14 куки/28 куки/42 Include : 1 сет x плетење tools.Ве молиме имајте во предвид : Поради прирачник за мерење, ве молиме да дозволи отстапување од 1-3 см.Поради различни прикази и светлосни ефекти, вистинската боја може да биде малку поинаков од сликата.

Клучни карактеристики

Material:
wood/steel
Uses:
sewing and knitting
The number of hooks are:
10, 14, 28
Material:
stainless steel + round cake + crochet hook + dressing needle + rubber band
Product weight:
36.4g, 43.8g, 142.3g
Box gauge:
38*32*36cm
Packing number:
200/200/100pcs
Packing size:
14*17*1.2cm
Packing:
pearl bag
Size:
14 hooks/28 hooks/42
Include:
1 set x knitting tools. :
Please note:
Due to manual measurement, please allow a deviation of 1-3 cm. :
Due to different displays and lighting effects, the actual color may be slightly different from the image. :

Им се допаѓа и на купувачите