.

.

Colcolo 12 Парчиња Дрво, Ткаење Шатл за Рака Чипка Занает Шиење Алатка

Colcolo 12 Парчиња Дрво, Ткаење Шатл за Рака Чипка Занает Шиење Алатка

мислење на клиентот:

DEN 1471.20
Достапност
Во достапна форма

Совршен за родител-дете активности,DIY наставата,и како младите можат да научат вистински tapestry ткаење,да се развие деца прирачник способност и интерес во занаетчиството.Направен од природно дрво, добро изшкуркан и безбедно мазна работ, лесно за рака држи.Одличен додаток за ткаење /плетење ракотворби,одговараат за правење џемпер ,шамија,чипка , ѕид виси занаети итн.Тие може да бидат големи подароци за плетење љубовници.Професионален дизајн за ликвидација и ткаење.Опис : - Изработени од природни дрво, добро изшкуркан и безбедно мазна работ, лесно за рака држи. - Професионален дизајн за ликвидација и ткаење. - Одличен додаток за ткаење /плетење ракотворби,одговараат за правење џемпер ,шамија,чипка , ѕид виси занаети итн. - Совршени за родител-дете активности,DIY наставата,и како младите можат да научат вистински tapestry ткаење,да се развие деца прирачник способност и интерес во занаетчиството. - Тие може да бидат големи подароци за плетење љубовници.Спецификација : - Материјал : Природно Дрво - Боја : Природна Дрво Боја, Големина : 10.6 cm/4.17 inch Package Вклучува : 12 парчиња Ткаење Шатл Stick Note : дозволете малку разликата се должи на рачно мерење.Бојата може да биде малку поинаков од различни монитор.Ви благодариме!.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите