.

.

Носи Ме рачно изработени Мермер Soapstone Темјан се Држиме Режач | Свеќа се Држи Носителот | Чај Светлина Режач - Совршен Флорални Резба за Kinki. Декоративни Дом и Кујна Ор?

Носи Ме рачно изработени Мермер Soapstone Темјан се Држиме Режач | Свеќа се Држи Носителот | Чај Светлина Режач

мислење на клиентот:

DEN 479.76
Достапност
Во достапна форма

На intricately рака врежан квадратен облик темјан носителот составена од soapstone со повеќе дупки за задржување на темјан стапчиња.Режач има повеќе темјан се држи во време и пепел убаво ќе падне во чинија за да се избегнат несакани хаос.Можете да уживате во прекрасен мирисот на темјан.Занаетчии работа внимателно и неуморно за неколку дена да го изнесам совршено врежан парчиња .Еден погрешен потег и openwork паузи и тие треба да ги отфрлите блок и почнете одново сите повторно.Убавината на овој детални, сложена резба работа е причина за нивната огромна популарност.Тоа го прави убави подароци за своите сакани и атрактивна прилог за вашиот дом.Бидејќи неговиот е рачно изработени производ нема две камен carvings се исти.Боја : Темјан носител на бојата може да биде малку поинаков од екранот, бидејќи материјал на темјан носител е оригинален мермер камен.Стави темјан се држи правилно, така што тоа не би допир темјан држачот за ѕид за подобар резултат.Овој Темјан се држи носителот на рачно изработени од soapstone со најдобрите форма со Jali работа или да се отвори работа со повеќе дупки за задржување на темјан стапови.Soapstone Темјан носителот доаѓа со таинствени, оддел дадени подолу што ќе го задржи на свежина и мирис на темјан.Светлината на вашите омилени темјан стапови и се занесе себе си во ароматични амбиент, по долго и досаден ден.Вертикалната структура на овој темјан држачот за стапови може да биде одделен од базата поддршка која има централна слот за да се поправи на темјан држи цврсто во место и им овозможува на пепел да паѓаат рамномерно во внатрешноста на структура а со тоа избегнување на преносен.Тоа е познат по својата издржливост, убавина и intricacy.Комплимент вашиот јогата и медитацијата со овој висок квалитет и прекрасна темјан режач.Поттикнување емоционално ослободување, стимулирање на креативност со смирувачки ароми.Со Носи Ме Темјан Носителот ќе се создаде пријатна соништа, се чувствуваат во мир и тоа ќе додадете контакт од креативноста на вашиот простор.По огромното истражување и учат нашите носат мене дизајн тим започнува со магија, секој дизајн е тогаш се земаат мостри заедно со уметничките додека не се постигне она што е visualised, потоа доаѓа финален допир на полирање и чистење за да се добие производ да се восхитуваат неговата уникатна совршенство.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите