.

.

Sheanefit Суровини, Хемиски Слободни Нерафинирано Какао Путер Обланди - Лесно да Тежат, Одлична за DIY Тело Butters, Телото Крем, Усна Balms (8.5 LB)

Sheanefit Суровини, Хемиски Слободни Нерафинирано Какао Путер Обланди - Лесно да Тежат, Одлична за DIY Тело

мислење на клиентот:

DEN 2639.76
Достапност
Во достапна форма

Sheanefit Суровини, Хемиски Слободни Нерафинирано Какао Путер Обланди - Лесно да Тежат, Одлична за DIY Тело Butters, Телото Крем, Усна Balms Resealable Standup Торбичка.Sheanefit е Какао Путер е растителна основа масти од cacao bean, која е печено и го прегрна да се одвои од масти.Тоа е честа активна состојка во лосиони, усна balms, и креми.Сурово Какао путер е обликуван во мали квартал големина обланда дискови, па затоа е полесно да тежат и се топи.Нашите какао путер е богата со масни киселини и Витамин А & C, која ви помага да го заклучите влага во вашето тело и го негуваат кожата, додека помага да се заштити кожата од штетните УВ зраци.Sheanefit е Какао Путер е одлична за ослободување на сува кожа, спречување и минимизирање на појавата на стрии.Бидејќи какао путер има висока содржина на масти, какао путер има побогат, погусти се чувствуваат.Луѓе кои имаат сува кожа, треба да го користите какао путер, како што може да помогне за ублажување на сува кожа.Многу жени ги користат какао путер да се намали појавата на стрии, бидејќи какао путер помага да се намали лузни.Сурово какао путер не истекува, ве молиме, чувајте ги на ладно, суво место.Sheanefit е Какао Путер е растителна основа масти од cacao bean, која е печено и го прегрна да се одвои од масти.Deodorized какао путер има полесни мирис и посветла боја од суровини и какао путер.Тоа е честа активна состојка во лосиони, усна balms, и креми.Сурово Какао путер е обликуван во мали квартал големина обланда дискови, па затоа е полесно да тежат и се топи.Нашите какао путер е богата со масни киселини и Витамин А & C, која ви помага да го заклучите влага во вашето тело и го негуваат кожата, додека помага да се заштити кожата од штетните УВ зраци.Sheanefit е Какао Путер е одлична за ослободување на сува кожа, спречување и минимизирање на појавата на стрии.Сува Кожа - Кога шеј путер се апсорбира во кожата, се создава мека бариера која печати на влага и го спречува сушењето на кожата.Стареење на Кожата - Шеј путер има висока содржина на ниво на масни киселини и антиоксиданси, која може да помогне да се намали знаци на стареење на кожата и на кожата грубост.Одговорот е ДА!.Какао путер може да помогне да се подобри мекост на скалпот.На антиоксиданси во путер може да се задржи вашата коса здрава и мека.Користете какао путер да се стил на вашата коса или да се користи како маска за коса за длабоко климатизација.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите