.

.

Земјата Мама Едноставно Не-Мириси Пенење Рака Сапун Сите Намена Кастилја Тело Измијте Се, 5.3-Течност За Унца (2-Pack)

Земјата Мама Едноставно Не-Мириси Пенење Рака Сапун Сите Намена Кастилја Тело Измијте Се, 5.3-Течност За Унца

мислење на клиентот:

DEN 479.52
Достапност
Во достапна форма

Доаѓа со (2) 5.3-Унца Шишиња.Природно unscented calendula кастилја врз основа на течен сапун.Дерматолог тестирани и клинички тестирани за иритација.БЕЗ вештачки мирис, Triclosan, phthalates, parabens или сулфати.Уверение Направени со органско маслиново масло, шеј путер и calendula.Мирис : Едноставно Не-Мириси | Големина : 5.3 Fl Мл (Пакување од 2) Физички Не-Мириси Бебе се Мијат е нежна кастилја-врз основа на течен сапун дека е безбеден, ефикасен и навистина unscented.Со смирување calendula за li'l новороденчињата, бремени мамас — и сите во меѓувреме.Клинички тестиран, не-иритирачки и dermatologically разгледа, тоа е ефективно и лесна за деликатната бебешка кожа и коса, и се избрани од страна на болницата NICUs.И без вештачки мирис, Triclosan, phthalates, parabens или сулфати.Бидејќи yuck.Она што Е во него, иако?И, настрана од огромната количина на љубов и добрина, сето тоа е таму за нашите состојка панел.Направени со органски билки и масла и не се тајни, без изненадувања.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите