.

.

Среќно Talisman Природни Ахат Желка Мобилен Телефон Шарм

Среќно Talisman Природни Ахат Желка Мобилен Телефон Шарм

мислење на клиентот:

DEN 263.76
Достапност
Во достапна форма

Природно и Вистински Gemstones.Предмет : St88-Ss Скапоцен Камен Шарм Големина : 25 X 17 Милиметри Сите Овие Денови Се Користи Шарм За Своите Мобилни Телефони, Како Што Тоа Стана Популарен Атрибут На Нашето Секој Ден За Комуникација.Ова Е Многу Симпатична Среќа Talisman Желка Шарм Направен Од Висок Квалитет На Природен Ахат Скапоцен Камен.Овој Мобилен Телефон Шарм Доаѓа Со Многу Атрактивни Висат Ознака И, Исто Така Може Да Се Користи Како Чанта Шарм, Патент Се Повлече Или Било Која Друга Пожелно Начин.Желка Е Симбол На Долговечност И Небесни Благослови.Желки Се Чини Дека Да Се Поседуваат Завидна И Бог-Како Отпорност На Стареење И Претставува Долг Живот.Желката Е Симбол На Добра Среќа И Е Позитивен Знак Носи 10.000 Години На Среќа.Желката Носи Во Светот На Своите Врати.Ова Е Симбол На Плодноста, Виталност, И Големо Трпение.На Кинески Верува Дека Овие Животни Го Навестуваше Однапред, Идни Настани.Желката Штити Од Страна На Наставата На Семејството Да Се Заштитат Себеси.Таа Носи Благослов Од Небото До Дома.Желка Симболизира И Стабилноста На Земјата Енергија, И Магичен Тајните На Небото.Тоа Е Симбол На Добра Среќа, Љубов И Здравје.Среќно И Природни Сили На Ахат Gemstoneagate Познат Како Добра Среќа Камен.Тоа Донесува Мир И Задоволство.Ахат Е Заштитен Камен.Нејзината Заштитна Енергии Се Повеќе Нежна И Суптилна Од Некои Камења.Тоа Може Да Биде Особено Ефикасен Кога Се Повикувајќи Се На Ангелите За Заштита.Инспирација Е Уште Еден Белег На Сина Чипка Ахат И Кои Можат Да Помогнат Во Внатрешниот Однос, И Беше Речено Да Биде Корисно За Вршење На Чуда.Како И Што Се Распределува Јин-Јанг Енергија.Тоа Може Да Помогне Да Се Донесе Посилна Интуиција И Внатрешниот Знае.Сина Чипка Ахат Се Смета За Камен На Комуникација.Agates Веќе Долго Време Се Мислев Магичен, Лекување Сè, Од Жед, Зло-Око И Лоши Соништа.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите