.

.

Тастатура Покритие за Dell Inspiron 14 5410 5415 5418 14, Dell Inspiron 14 7000 7415 2-во-1 Лаптоп, Dell Latitude 14 3420, Dell Inspiron 13 5310 Тастатура Кожата Заштитник

Тастатура Покритие за Dell Inspiron 14 5410 5415 5418 14, Dell Inspiron 14 7000 7415 2-во-1 Лаптоп, Dell Latitude

мислење на клиентот:

DEN 190.80
Достапност
Во достапна форма

【Компатибилен со 】Премиум Тастатура Покрива САМО одговара за 14" Dell Inspiron 14 5410 5415 5418, Dell Inspiron 14 7000 7415 2-во-1 Лаптоп, Dell Inspiron 13 5310, Dell Latitude 14 3420. Ве молиме проверете со вашиот лаптоп модел пред да го купите. 【Ултра Тенок и Висок Квалитет на Тастатурата Покрие】Направени со ултра-тенок премиум инженеринг одделение TPU материјал, ултра-тенки да 0.12 мм нема да му наштети на екранот и го направи полесно за пишување, МНОГУ подобро од силиконска кожа. 【Совршено се Вклопуваат и Специјален Дизајн】На секое копче на тастатурата поклопецот е специјално обликувани, произведени на највисок квалитет на располагање.Високо ниво на транспарентност им овозможува на тастатурата светлото да блесне преку во темница.Тоа ја намалува бучавата за да се избегне потенцијално непријатно ако сте на пишување во тивко место. 【Лесно да се Примени и да ги Отстрани】тастатурата поклопецот е флексибилни и издржливи.Лесно да се однесуваат и да ги отстраните, целосно да се перат и еднократно.Да се обезбеди целосна заштита на вашата тастатура против прашина, течност истури (кафе/пиво/млеко), внесете го носат, contaminates и повеќе. 【Се купи Со Удобноста На Ум】Ако имате било какви прашања во врска со нашите производи или не се задоволни со тоа, ве молиме слободно контактирајте со нас, ние ќе им помогне на вашиот реши тоа.Тастатурата ги Покрие Компатибилен со : . ✔14" Dell Inspiron 14 5410 5415 5418. ✔Dell Inspiron 14 7000 7415 2-во-1. ✔Dell Inspiron 13 5310. ✔Dell Latitude 14 3420. ✘✘✘НЕ ОДГОВАРА Dell Latitude 5410 !!!. ✓TPU е флексибилен полимер материјал и неговото целосно име е Термопластични Полиуретан.Тоа е широко се користи во медицинската индустрија, поради тоа има одлични физички функции, како што се флексибилноста, носат-отпор, сила, цврстина, продолжување и температура адаптибилност и така натаму.TPU тастатура кожа се карактеризира како ултра-тенок и висок транспарентен, тоа е многу добра видливост и не е лесно да се фатени на нечистотија.

Клучни карактеристики

Им се допаѓа и на купувачите